اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

واعظی: جلسات رئیس‌جمهور در ساختمان حافظیه برگزار می‌شود، نه سعدآباد

واعظی: جلسات رئیس‌جمهور در ساختمان حافظیه برگزار می‌شود، نه سعدآباد

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت:جلسات رئیس جمهور برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت در ساختمان حافظیه برگزار می‌شود.

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت‌وگویی اظهار داشت: دستورالعمل و پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت و ستاد ملی مدیریت کرونا برای همگان الزامی است؛ دولت و ریاست جمهوری بر اساس این دستورالعملها ملاقات‌ها و جلسات را با شرایط جدید تشکیل می‌دهد. جلسات دولت و برخی از شوراها لازم است در فضایی تشکیل شود که ملاحظات بهداشتی کاملا رعایت شود و به همین جهت جلسات دولت و شوراهادر مجموعه حافظیه که در سال ۷۶ احداث شده است، تشکیل می‌شود.

به گزارش فارس، رئیس دفتر رئیس جمهور در بیان دلیل برگزاری جلسات در ساختمان حافظیه با اشاره به اینکه در مجموعه پاستور سالن مناسبی برای برگزاری جلسات با پروتکل‌های خاص تعیین شده از سوی وزارت بهداشت وجود ندارد، اظهار داشت: ساختمان حافظیه دارای سالن جلسات مناسبی است که می‌توانیم با حفظ پروتکل‌های تعیین شده از جمله حفظ فاصله میان افراد، جلسات را در این مکان برگزار کنیم.

واعظی ادامه داد: کاخ های سعدآباد در مجموعه ای دیگر و در مجاورت ساختمان حافظیه است که رئیس جمهور تنها در یکی از آنها از روسای جمهور و مهمانان خارجی استقبال رسمی می‌کند.

او با انتقاد از انتشار برخی مطالب خلاف واقع در برخی رسانه ها در خصوص محل برگزاری نشست‌های رییس جمهوری، این مطالب را موجب تشویش اذهان عمومی کشور و سوءاستفاده رسانه های بیگانه عنوان کرد و خواستار رعایت اخلاق و انصاف از سوی این رسانه‌ها شد.
این توضیح پس از آن بود که روزنامه وطن‌امروز متعلق به طیف تندرو اصولگرایان در شماره امروزش تصویر روحانی را حین ویدئوکنفرانس در صفحه اول منتشر کرد و با تیتر «نشسته در کاخ» به انتقاد از منتشر حضور روحانی در سعدآباد پرداخت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.