اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

ببینید سازندگان کلیپ بارش بادمجان به چه اتهامی بازداشت شدند؟

ببینید سازندگان کلیپ بارش بادمجان به چه اتهامی بازداشت شدند؟

خبر دستگیری «گروه تولید ویدیو بارش بادمجان در آسمان تهران» صبح امروز منتشر شد و در حالی که آدم‌ها نمی‌دانند به این مسئله بخندند یا همچنان به تعجب ادامه دهند، یک مقام انتظامی گفته است که «این گروه به فعالیت خود اعتراف کرده‌اند و گفته‌اند که در حال تحقیق در مورد جلوه‌های ویژه بوده‌اند و به اشتباه این کلیپ را در فضای مجازی منتشر کرده‌اند».

نکته جالب اینست که این افراد قرار است با انتشار یک کلیپ دیگر از مردم عذرخواهی کنند.

یک روز پیش از آنکه این خبر دست به دست شود، ویدیوی بارش بادمجان از آسمان تهران به ناگهان بهت و تعجب فراوانی ایجاد کرد و البته کمی هم فضای شبکه‌های اجتماعی را تلطیف کرد و برای چند ساعتی به جای آن‌که آدم‌ها درباره کرونا و تازه‌ترین روش‌های شیوع این بیماری داستان‌پردازی کنند، درباره بارش بادمجان از آسمان می‌نوشتند. در آن زمان منبع ویدیو مشخص نبود و برخی هم آنقدر در این مدت خبرهای عجیب و غریب شنیده بودند که بارش بادمجان را باور کردند و نوشتند: «هیچ چیز بعید نیست!»

شب هنگام دیگر منبع مشخص شده بود؛ امین تقی‌پور. یا دستکم اولین فردی که این ویدیو را منتشر کرده، ایشان است که در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام خودش را به عنوان یک طراح جلوه‌های ویژه معرفی کرده است. تابناک در گزارش خود نوشته است: «در سایت آی‌ام‌دی‌بی، مرجع اطلاعات سینمایی، مشخص می‌شود امین تقی پور در طراحی و ساخت جلوه‌های بصری فیلم‌های شناخته شده‌ای همچون جنگ برای سیاره میمون‌ها، بلید رانر ۲۰۴۹، مردان ایکس: مکاشفه، و شاه آرتور: افسانه شمشیر، حضور داشته است.» به نظر می‌رسد تقی‌پور به هنگام درگذشت پدر به ایران آمده و به دلیل کرونا پروازش کنسل شد و در ایران مانده است.

در این میان، شرایط اجتماعی به حدی ملتهب است که چنین موقعیتی تبدیل به پرونده امنیتی می‌شود و معاون امنیتی استانداری تهران در این باره اظهار نظر کرده و گفته  است: «این تصاویر با استفاده از تکنیک جلوه‌های ویژه که برای فیلم‌های سینمایی ساخته می‌شود، تهیه شده است. من هم همان چند فیلم کوتاه را که در فضای مجازی منتشر شده دیده‌ام و همه را یک نفر درست کرده است.»

به این ترتیب در پایان این روایت، تنها اتفاقی که می‌توان نوشت اینست: «طراح جلوه‌های ویژه «بلید رانر» برای بارش بادمجان دستگیر شد!»

سازندگان کلیپ بارش بادمجان به چه اتهامی بازداشت شدند؟

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.