اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

غربالگری کرونا در مبادی خروجی 13 استان از فردا

غربالگری کرونا در مبادی خروجی 13 استان از فردا

جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد با توجه به ابلاغ رییس ستاد ملی کرونا و واگذاری مسئولیت مدیریت و نظارت بر اکیپ های غربالگری کووید 19 در خروجی های شهرها به هلال احمر، این جمعیت آغاز به کار این طرح را اعلام و از هموطنان خواست تا با عوامل پایگاههای غربالگری کووید 19 در استان های درگیر کرونا همکاری کنند.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، بنا بر این اطلاعیه از روز سه شنبه ۲۷ اسفند تمامی مبادی خروجی 13 استان شامل استان های تهران، قزوین، خراسان رضوی، گیلان، گلستان، مازندران، قم، مرکزی، اصفهان، سمنان، همدان، البرز و لرستان مورد کنترل و پایش بیماری کرونا قرار می گیرند و از خروج شهروندانی که دارای علائم مشکوک باشند، جلوگیری شده و این افراد به مدت 14 روز به قرنطینه منتقل می شوند.

جمعیت هلال احمر در این اطلاعیه از هموطنان خواسته است تا ضمن همکاری با عوامل مستقر در پایگاه‌ها از هرگونه تردد غیرضروری نیز اجتناب کنند.
در این اطلاعیه آمده است: در صورت افزایش استان های دیگر به این طرح، اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز(دوشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند./ ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی