اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

واریز مرحله نخست سهمیه سوخت اعتباری وانت‌بارها

واریز مرحله نخست سهمیه سوخت اعتباری وانت‌بارها

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه شناسایی وانت بارهای فعال در بخش حمل و نقل عمومی و تخصیص سهمیه عادلانه به آنها از اولویت‌های بخش حمل ونقل بار و مسافر شهری است، از واریز نخستین مرحله سهمیه اعتباری مابه‌التفاوت قیمت بنزین برای وانت‌بارهای دارای پروانه فعالیت درون شهری خبر داد.

 مهدی جمالی نژاد افزود: در این مرحله برای وانت‌بارهای تک سوز و دوگانه‌سوزی که تا انتهای بهمن ماه در سامانه مدیریت حمل بار درون‌شهری به نشانی utcms.ir با موفقیت ثبت‌نام کرده و اطلاعاتشان در مراحل صحت سنجی مورد تأیید واقع شد، سهمیه اضافی در قالب اعتبار ریالی به کارت‌بانکی ذینفع واریز شد.

وی ادامه داد: برای وانت‌بارهای پرمصرف تک سوز و دوگانه‌سوز به ترتیب معادل ۱۵۰ و ۱۳۰ لیتر و نیز برای وانت‌بارهای کم‌مصرف تک سوز و دوگانه‌سوز به ترتیب معادل ۱۰۰ و ۹۰ لیتر سهمیه اضافی به‌صورت اعتبار ریالی (هر لیتر معادل ۱۵ هزار ریال) به کارت‌بانکی مالک یا راننده خودرو واریزشده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور خاطر نشان کرد: این سهمیه‌های اعتباری تنها از طریق کارت‌بانکی آنها و تنها برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت بنزین در دستگاه کارت‌خوان جایگاه‌های سوخت قابل‌استفاده است.

جمالی نژاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت کاهش مراجعات مردمی به شهرداری‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط برای جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس گفت: با توجه به تدابیر از پیش اندیشیده شده، تا ابتدای خرداد ۹۹ مالکان وانت‌بارهای شهری برای دریافت سهمیه اعتباری اضافه نیازی به مراجعات حضوری نداشته و تنها کافی است از طریق اینترنت شخصی در سامانه UTCMS  ثبت‌نام کنند.

وی افزود: از این تاریخ به بعد باید ضمن مراجعه به شهرداری و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال معتبر، به ازای هر حمل بار خود از سامانه باربرگ، سند حمل بار روزانه و حقیقی دریافت کنند.

وی تاکید کر د:سامانه باربرگ کاملا الکترونیک است و در هر موقعیت جغرافیایی و بدون مراجعه به مکانی خاص، امکان دریافت باربرگ فراهم است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به لزوم یکپارچه سازی فرایندهای ساماندهی گفت: به منظور اجتناب از دوباره کاری رانندگان  مکاتبات و هماهنگی هایی با وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور در نظر گرفتن ناوگان ساماندهی شده تحت اتحادیه های صنفی انجام شده که در صورت ارائه اطلاعات صحیح و کامل، این اطلاعات نیز به عنوان ساماندهی شده در نظر گرفته می‌شود و امکان اعطای سهمیه بر اساس پیمایش حاصل از سفرهای موفق ثبت شده در شرکت های ارائه دهنده خدمات هوشمند حمل بار نیز برای وانت های دارای پروانه فعالیت معتبر مهیا است./ایرنا


 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.