اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

اردوگاه آوارگان سوری در اردن قرنطینه می شود

اردوگاه آوارگان سوری در اردن قرنطینه می شود

وزارت کشور اردن در چارچوب اقدامات پیشگیرانه جهت مقابله با ویروس کرونا، تصمیم گرفت اردوگاه‌های پناهجویان سوری را قرنطینه کند.

 به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، یک منبع در وزارت کشور اردن اعلام کرد که این وزارتخانه از زمان همکاری با سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای مربوطه، تمامی تمهیدات و اقدامات لازم برای فراهم کردن شرایط بهداشتی لازم برای پناهجویان سوری در داخل اردوگاه‌ها را مهیا کرده است.

این منبع همچنین اعلام کرد که مدیریت امور پناهجویان سوری وابسته به وزارت کشور اردن با هماهنگی و همکاری حاکمان اداری، تصمیم به ممانعت از انجام بازدیدها و نیز آمد و شد به اردوگاه‌ها گرفته است.

این تصمیم در راستای تمایل به حفظ سلامت پناهجویان و مقابله با هر گونه خطری است که سلامت آنها را تهدید کند.

در همین راستا، محمد الحواری، سخنگوی کمیساریای عالی امور پناهجویان سازمان ملل تاکید کرد که این کمیساریا با توصیه‌های دولت اردن و تمایل به حفاظت از جان پناهجویان و کارمندان آن، تصمیم به تعلیق مراجعات و گفت‌وگوها با پناهجویان به صورت موقت در مراکز ثبت و دفاتر کمیساریا گرفته است.

در اردن سه اردوگاه پناهجویان سوری وجود دارد که بزرگترین آن اردوگاه "الزعتری" است که بیش از ۷۰ هزار تن در آن حضور دارند. در اردن حدود یک میلیون و ۳۹۰ هزار سوری زندگی می‌کنند.

همچنین دولت اردن از ابتلای ۱۶ تن به ویروس کرونا خبر داد.

در عین حال مقامات اردن امروز،‌ دوشنبه از در نظر گرفتن تدابیر بهداشتی پیشگیرانه برای ممانعت از شیوع ویروس کرونا در مورد تمامی کسانی خبر دادند که از فرودگاه‌ها و گذرگاه‌های مرزی به کشور وارد می‌شوند.

این تدابیر شامل اعمال قرنطینه اجباری برای تمام مسافران به مدت ۱۴ روز در هتل‌های اختصاص یافته در منطقه بحر المیت و امان، پایتخت می‌شود.

استقبال خانواده‌ها از افرادی که از گذرگاه‌های مرزی و فردگاه‌ها وارد کشور می‌شوند نیز ممنوع می‌شود، همچنین به جز افراد مسؤول کسی نباید در فرودگاه‌ها و گذرگاه‌های مرزی حضور داشته باشند./ایسنا

 

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.