اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پوتین: زیان تحریم‌ها را جبران کردیم

پوتین: زیان تحریم‌ها را جبران کردیم

«ولادیمیر پوتین» رییس جمهوری روسیه زیان ناشی از تحریم‌های غرب به اقتصاد این کشور را ۵۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت که این میزان ضرر با اتخاذ تدابیری جبران شده است.

خبرگزاری تاس امروز با انتشار بخش دیگری از مصاحبه با پوتین  به نقل از وی نوشت که با وجود آنکه تحریم ها ۵۰ میلیارد دلار به روسیه زیان وارد کرد اما این کشور از طرق مختلف و از جمله جایگزینی واردات توانست این زیان را جبران کند.

پوتین گفت: «گور پدر تحریم ها!» بنا به برآوردهای مختلف ما ۵۰ میلیارد دلار زیان دیده ولی به همین میزان درآمد داشته ایم.

وی با اذعان به اینکه زیان ناشی از تحریم ها هنگفت بوده است، افزود که اعمال تحریم های غرب موجب شد تا «مخمان را به کار بیاندازیم.» به گفته وی روسیه بر جایگزینی واردات تمرکز کرد و تولید کالاها و فناوری هایی را آغاز کرد که «در سابق در اختیار نداشتیم یا به کل آنها را فراموش کرده بودیم. »

پوتین افزود که تولیدات صنعت کشاورزی سر به فلک زده و روسیه اکنون تولید کننده برتر گندم در جهان است.

رییس جمهوری روسیه گفت: هیچ کس به فکرش نمی رسید که ما چنین صادرکننده عمده ای شویم. این میزان (صادرات) را نیز افزایش خواهیم داد.

از سال ۲۰۱۴ و شعله ور شدن بحران اوکراین و انضمام شبه جزیره کریمه به خاک روسیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تحریم های گوناگونی علیه بخش های مختلف اقتصاد این کشور اعمال کرده اند. مسکو نیز به تلافی از سال ۲۰۱۵ صادرات بسیاری از محصولات دامی و کشاورزی به کشورهای غربی را ممنوع کرده است./ایرنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.