اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

روبات ضدعفونی کننده کرونا در مترو هنگ کنگ

روبات ضدعفونی کننده کرونا در مترو هنگ کنگ
بیتا میرعظیمی خبرنگار

روبات خودکار VHP به منظور مقابله با ویروس کرونا در ایستگاه مترو هنگ کنگ مستقر شده و با بهره گیری از آب اکسیژنه تمام سطوح و درزهای ایستگاه ها و همچنین داخل قطارها را ضدعفونی و تمیز می کند.

این روبات هوشمند نتیجه پروژه مشترکی میان کمپانی MTR Corp و شرکت بیوتکنولوژی Avalon Biomedical است تا در شرایط کنونی و افزایش اپیدمی ویروس کرونا در سراسر جهان، وظیفه ضدعفونی متروهای هنگ کنگ را برعهده بگیرد.
این سیستم خودکار محلول هیدروژن پراکسید یا آب‌اکسیژنه را با غلظت و فشاری مشخص شده درون قطار پاشیده و مواد ضدعفونی کننده را به تمامی شکاف های بسیار کوچک منتقل می کند. مهارت این سیستم در ضدعفونی دقیق به حدی است که هرگز یک نیروی انسانی نمی تواند مواد ضدعفونی را به داخل درزهای بسیار کوچک منتقل کرده و آن مناطق را ضدعفونی کند؛ اما این روبات خودکار با فشار، مواد ضدعفونی را به سطوح داخلی قطار منتقل کرده و تمامی آلودگی ها از جمله ویروس کرونا را در زمانی بسیار اندک از بین می برد.

اپراتور طراح این روبات می تواند نقشه سطوح مشخص شده را برای این سیستم فعال کرده و با خیال راحت کار ضدعفونی قطارهای مترو را به وی بسپارد؛ همچنین می تواند ازطریق تلفن همراه این روبات را تا 20 متر دورتر کنترل کند. در حال حاضر این روبات ضدعفونی کننده قادر است در زمانی برابر 4 ساعت یک قطار مترو و هشت خودرو را ضدعفونی کند. پس از مثبت شدن تست کرونای یکی از کارمندان مترو هنگ کنگ، این روبات علاوه بر ضدعفونی قطارهای مترو،  کار ضدعفونی اتاق کارمندان؛ تعویض لباس و همچنین سرویس بهداشتی را نیر برعهده گرفت.

دکتر تونی لی ، مدیر عملیات MTR می گوید : "ما نگرانی مسافرین در خصوص بهداشت محیط  و عاری بودن از ویروس کرونا  را در ک می کنیم و در همین راستا نیز در تلاشیم تا به گونه ای فناوارنه و دقیق تمامی محیط مترو را ضدعفونی کرده و امنیت خاطر را در مسافرین دوچندان کنیم".
وی افزود: با درک نگرانیهای گسترده مسافرین در تلاشیم تا 20 روبات VHP دیگر را برای ضدعفونی قطارها در محیط مترو مستقر کرده و راحتی و امنیت مسافرین را در طول سفر تضمین کنیم.


اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.