اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹

بارش برف و باران از فردا مرکز، شمال شرق و شرق کشور را فرا می گیرد

بارش برف و باران از فردا مرکز، شمال شرق و شرق کشور را فرا می گیرد

نقشه های پیش یابی هواشناسی تداوم بارش برف و باران گاهی با وزش باد در نیمه غربی کشور تا اوایل امشب (شنبه شب) و گسترش تدریجی بارش ها به مرکز، شمال شرق و شرق کشور را نشان می دهد.

ایران آنلاین /به گزارش سازمان هواشناسی کشور، از بعدازظهر امروز با نفوذ جریان های شمالی بر مقدار بارش ها در سواحل دریای خزر افزوده می شود و شدت بارش ها در غرب کردستان، غرب کرمانشاه، لرستان، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استان های البرز، تهران، قزوین و غرب سمنان خواهد بود.
بارش ها در نیمه غربی کشور از امشب بتدریج قطع می شود و دمای هوا نیز در این مناطق کاهش خواهد داشت.
روز یکشنبه (فردا) سامانه بارشی در سواحل دریای خزر بویژه مرکز و شرق آن، دامنه های البرز شرقی، شمال شرق و شرق کشور فعال و سبب بارش برف و باران و وزش باد می شود. بنابراین دریای خزر فردا مواج است.
نقشه های پیش یابی نشان می دهد فردا بارش ها در گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی شدت بیشتری خواهد داشت.
این سامانه اوایل روز دوشنبه از مرزهای شرقی کشور بیرون می رود و جوی پایدار در بیشتر کشور حاکم می شود.
یکشنبه و اوایل دوشنبه با فعالیت این سامانه در نیمه شرقی کشور شاهد کاهش محسوس دمای هوا در شمال شرق کشور خواهیم بود.
در دو روز آینده خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.
با ادامه بارش ها در تهران، مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، کمینه و بیشینه هوای تهران در روز شنبه را بین پنج تا 10 درجه بالای صفر اعلام کرد و افزود: فردا (یکشنبه) کمینه و بیشینه هوای تهران به یک تا هشت درجه بالای صفر می رسد و آسمان تهران نیمه ابری گاهی همراه با کاهش ابر و وزش باد شدید خواهد بود.
«احد وظیفه» کمینه و بیشینه هوای تهران در روز دوشنبه را بین دو تا 10 درجه بالای صفر اعلام کرد و گفت: در این روز آسمان تهران صاف تا کمی ابری پیش بینی می شود.

کپی