اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

آمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۹ هزار نفر رسید/ ۳۵۴ نفر فوت کردند

آمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۹ هزار نفر رسید/ ۳۵۴ نفر فوت کردند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت به تشریح آخرین آمار کرونا در کشور پرداخت.

کیانوش جهانپور  رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۹ هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۳۵۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و ۲۹۵۹ نفر بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

وی درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت ناشی از آن در کشور بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۹۵۸ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۹ هزار نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون دو هزار و ۹۵۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۳ نفر از مبتلایان جدید کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۳۵۴ مورد رسید.

جهانپور درباره تعداد موارد جدید بیماران کووید ۱۹ در کشور به تفکیک استان‌ها گفت: تهران ۲۵۶ نفر، قم ۵۳ نفر، گیلان ۵ نفر، اصفهان ۱۷۰ نفر، البرز ۴۵ نفر، مازندران ۳۲ نفر، مرکزی ۳۱ نفر، قزوین ۲۷ نفر، سمنان ۶۳ نفر، گلستان ۹ نفر، خراسان رضوی ۳۴ نفر ( احتمال افزایش موارد در روزهای آینده و لزوم تدابیر محدود کننده)، فارس ۱۹ نفر، لرستان ۹ نفر، آذربایجان شرقی ۲۹ نفر، خوزستان ۱۷ نفر، یزد ۲۳ نفر، زنجان ۲۲ نفر، کردستان ۶ نفر، اردبیل یک نفر، کرمانشاه ۸ نفر، کرمان ۱۸ نفر، همدان ۷ نفر، سیستان و بلوچستان ۴ نفر، هرمزگان ۱۰ نفر، خراسان جنوبی ۱۵ نفر، خراسان شمالی ۱۱ نفر، چهارمحال و بختیاری یک نفر، ایلام ۶ نفر، آذربایجان غربی ۲۷ نفر و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر بدون مورد جدید هستند.

وی اظهار کرد: نوروز امسال مشابه هیچ سالی نخواهد بود. در نظام سلامت همه مرخصی‌ها لغو شده و در مراکز درمانی و بهداشتی در خدمت مردم خواهیم بود. مردم نیز با درک این موضوع و جدی گرفتن آن باید مراقبت بیشتری انجام دهند. هم باید از خود و هم از دیگران مراقبت کنیم و آموزش بدهیم. نوروز امسال همراه با سفرها و دید و بازدیدها نیست و اگر این موارد رعایت نشود، این نوروز نمی‌تواند رنگ و بوی عید داشته باشد. مردم باید محدودیت در تردد شهری و عدم حضور در تجمعات را جدی بگیرند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: از روز گذشته تاکنون ۵ مورد ابتلای قطعی در گیلان داشتیم و امیدواریم روند کند شدن شیب صعودی ابتلا به ویروس کرونا در استان گیلان ادامه پیدا کند. همچنین امیدواریم افراد از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

هشدار درمورد افزایش آمارکرونا درخراسان رضوی درصورت سفر نوروزی

سخنگوی وزارت بهداشت نسبت به افزایش آمار ابتلا افراد به کرونا ویروس در استان خراسان رضوی در صورت افزایش سفرهای مردم به این استان همزمان با عید نوروز هشدار داد.

 جهانپور با اشاره به آمار ۲۴ ساعت گذشته موارد ابتلا به کروناویروس افزود: آمار اعلام شده امروز براساس دوره نهفتگی این بیماری و به دنبال مواجهه با این ویروس طی ۷ تا ۱۰ روز گذشته بوده است. استان تهران با ابتلای ۲۵۶ نفر روز گذشته در صدر استان‌های کشور از لحاظ موارد ابتلا به این ویروس قرار دارد.

ابتلای ۳۴ نفر در استان خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته

وی در ادامه با اشاره به ابتلای ۳۴ نفر در استان خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته نیز اظهار کرد:‌ پیش‌بینی می‌کنیم طی هفته‌های آینده با توجه به اینکه ممکن است این شهر مقصد مسافرتی شهروندان باشد، موارد ابتلا به این بیماری در استان مذکور افزایش یابد. با این وجود اقدام مدبرانه مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایشان برخلاف سال‌های گذشته برای دیدار با زائران به این استان سفر نمی‌کنند، قابل توجه است و امیدواریم تا مورد توجه همه مردم قرار گیرد.

۲۹۵۹مبتلا به کرونا از بیمارستان ها ترخیص شدند

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون در مجموع از بین ۹۰۰۰ نفر ابتلای قطعی ۲۹۵۹ نفر نیز به دنبال بهبود از این بیماری از بیمارستان‌ها مرخص شدند، تصریح کرد: امیدواریم تعداد بهبودیافتگان نیز با تلاش‌های همکاران نظام سلامت طی روزهای آینده افزایش یابد. طی این مدت سازمان‌های مردم نهاد، نهادهای عمومی، بسیج جامعه پزشکی و... یاری رسان نظام سلامت بودند.

جهان‌پور با اشاره به افتتاح استراحتگاه‌های پسابیمارستانی نیز تصریح کرد: این استراحتگاه‌ها برای افرادی که نیاز به خدمات بیمارستانی خاصی ندارند آغاز به کار کردند که امیدواریم این طرح ادامه پیدا کند. همچنین از عزیزانی که در خانه‌ها ماندند و کمترین حضور در جامعه را دارند می‌خواهیم که برای بیماران حاضر در آی‌سی‌یوهای بیمارستان‌ها دست دعا بلند کنند.

وی با تأکید بر اهمیت اقدامات خودمراقبتی و دیگرمراقبتی در همه شهرها و استان‌های کشور نیز تصریح کرد: همه شهروندان باید ما را در مسیر مهار این بیماری یاری کنند و ضمن مراقبت از خود با گوشزد موارد مراقبتی به دیگران جلوی شیوع این بیماری را بگیرند.

سخنگوی وزارت بهداشت با تأکید بر اینکه نوروز امسال مانند هیچ سال دیگری نخواهد بود، گفت:‌ امیدواریم با مهار این بیماری این مقطع زمانی تبدیل به نقطه عطفی در تاریخ کشور با مشارکت همگانی مردم شود.

ضرورت حضور افراد در منازل همزمان با نزدیکی ایام نوروز

جهان‌پور در ادامه با تأکید بر ضرورت حضور افراد در منازل همزمان با نزدیکی ایام نوروز نیز تصریح کرد: نوروز امسال مشابه هیچ سالی نیست و در نظام سلامت نیز همه مرخصی‌ها لغو شده و همکاران ما در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی و... خدمت‌رسان مردم هستند. امیدواریم مردم نیز با درک این موضوع از توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه پیروی کرده و موارد ابتلا را کاهش دهند. سفرهای نوروزی، مراسم و دید و بازدیدهای امسال مانند سال‌های گذشته نخواهد بود و در صورت عدم رعایت نکات لازم امسال رنگ و بوی عید نخواهد یافت.

تردد غیرضروری و حضور در تجمعات ممنوع!

وی ادامه داد: مردم باید از ترددهای درون‌شهری، هر گونه تجمعات کوچک و بزرگ و تمام سفرهای بین شهری غیرضروری خودداری کنند و با حضور در شهرهای دیگر نه تنها برای خانواده خود بلکه برای میزبانان نیز مشکلاتی ایجاد نکنند. همچنین امیدواریم تا روحیه مهربانانه و مهمان‌نواز مردم نیز با سفرهای نوروزی امسال مخدوش نشود.

تعداد موارد جدید بیماران کووید۱۹ در کشور به تفکیک استان:

✔تهران: ۲۵۶
✔قم: ۵۳
✔گیلان: ۵
✔اصفهان: ۱۷۰
✔البرز: ۴۵
✔مازندران: ۳۲
✔مرکزی: ۳۱
✔قزوین: ۲۷
✔سمنان: ۶۳
✔گلستان: ۹
✔خراسان رضوی: ۳۴
✔فارس: ۱۹
✔لرستان: ۹
✔آذربایجان شرقی: ۲۹
✔خوزستان: ۱۷
✔یزد: ۲۳
✔زنجان: ۲۲
✔کردستان: ۶
✔اردبیل: ۱
✔کرمانشاه: ۸
✔کرمان: ۱۸
✔همدان: ۷
✔سیستان و بلوچستان: ۴
✔هرمزگان: ۱۰
✔خراسان جنوبی: ۱۵
✔خراسان شمالی: ۱۱
✔چهارمحال و بختیاری: ۱
✔ایلام: ۶
✔آذربایجان غربی: ۲۷
✔کهگیلویه و بویراحمد: ۰
✔بوشهر: ۰

بیشتربخوانید: پرستاران و پزشکان دچار فرسایش شدند/برخی کرونا را شوخی گرفته‌اند

امید تازه در درمان کرونا با داروی ایرانی

چند باور غلط درباره کرونا/فیلم

چطور میوه‌ها را بشوریم که به کرونا مبتلا نشویم

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

آمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۹ هزار نفر رسید/ ۳۵۴ نفر فوت کردند

آمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۹ هزار نفر رسید/ ۳۵۴ نفر فوت کردند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.