اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

ضد عفونی تاکسی‌های شهر تهران برای کرونا

ضد عفونی تاکسی‌های شهر تهران برای کرونا

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تاکسی های شهر تهران در پایانه های تاکسیرانی ضدعفونی شدند.

روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ «علیرضا قنادان» در حاشیه بازدید از پایانه های تاکسیرانی پایتخت افزود: گندزدایی، توزیع محلول ضدعفونی همراه با آموزش های عملیاتی به تاکسیرانان شهر تهران طبق برنامه زمان بندی شده در پایانه های شهر تهران آغاز شده است.

وی افزود: این طرح در تعدادی از پایانه های تاکسیرانی انجام شده و تمامی تاکسیرانان خطوط تحت پوشش، محلول ضدعفونی کننده را دریافت کرده اند و این روند تا پوشش تمامی خطوط تاکسیرانی شهر تهران ادامه خواهد داشت.

قنادان ادامه داد: در حین توزیع محلول های ضدعفونی، آموزش های تخصصی لازم در خصوص نحوه ضدعفونی تاکسی و تهیه محلول گندزدا به تاکسیرانان ارایه و در حین آموزش تاکسی های آنها ضدعفونی می شود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش ها به صورت عملی و با حضور تیم های آموزش دیده از سوی اداره کل سلامت شهرداری تهران و وزارت بهداشت در حال انجام است.

به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران، مراحل مختلف گندزدایی به منظور آگاهی و جلب مشارکت تاکسیرانان، همزمان با اجرای طرح و هماهنگی روابط عمومی از رادیو تاکسی به عنوان رسانه اختصاصی تاکسیرانان پوشش داده می شود.

قنادان تاکید کرد: با توجه به تمهیدات سازمان برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا که طی یک هفته گذشته انجام شده، تمامی تاکسیرانان آمادگی لازم برای دریافت آموزش های تخصصی را دارند و روند عملیاتی طرح ضدعفونی تاکسی ها به سرعت در حال پیشرفت است.

وی یادآور شد: همزمان با عملیاتی شدن گندزدایی تاکسی ها، ضدعفونی محیطی پایانه ها نیز با مشارکت معاونت های ترافیک مناطق در حال انجام است.

پیش از این، «مجید فراهانی» عضو شورای اسلامی شهر تهران گفته بود که با وجود شیوع ویروس کرونا، تاکسی های تهران بدون دستکش، ماسک و مواد ضدعفونی کننده خدمات رسانی می کنند؛ وی از وزارت بهداشت می خواهیم  اقلام مورد نیاز تاکسیران ها را در اختیار شهرداری قرار دهد.

وی به نقل از رئیس سازمان تاکسیرانی اظهارداشت: رانندگان ۸۰ هزار تاکسی زیرپوشش این سازمان و بیش از ۱۰۰ هزار تاکسی  اینترنتی همچنان فاقد ماسک مناسب، دستکش و مواد ضدعفونی هستند./ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.