اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

اردکانیان:

برای تامین آب و برق مشکلی نداریم

برای تامین آب و برق مشکلی نداریم

وزیر نیرو درباره پرداخت قبوض آب و برق، از ابلاغ وزارت نیرو به همه شرکت‌های آب و برق در سراسر کشور تا پایان اردیبهشت‌ماه برای رعایت حداکثر مدارا با مشترکانی که کسب و کار آنها به دلیل شرایط کنونی کشور با محدودیت هایی مواجه شده به‌ویژه کسانی که در پرداخت قبوض و تعهدات خود مشکلاتی دارند خبر داد.

 رضا اردکانیان روز چهارشنبه در حاشیه آیین روز درختکاری اظهار داشت: امروز، روز درختکاری است و مردم ما این سنت حسنه را به فراخور و در صورت مقدور به جا می آورند؛ همه ما اهمیت فضای سبز را به خوبی می دانیم و بهره‌مند هستیم و آن را توسعه خواهیم داد.

وی افزود: وقتی نهالی کاشته می شود علاوه بر سهمی که در توسعه فضای سبز، حفظ محیط زیست و سلامت جامعه دارد نماد دیگری هم هست؛ این که ما فقط مسئول کارهایی که در دوره و زمان مسئولیت خود به ثمر و نتیجه می رسد، نیستیم، بلکه باید بخشی از سرمایه، وقت، انرژی، فکر و همه منابع‌مان را صرف کارهای کنیم که نتیجه، بهره و ثمره‌اش بعدها مشخص می‌شود و نهال‌کاری و درختکاری یکی از این نمادهاست.

وی گفت: امروز نهال کوچکی را با امید به این که به درخت تناوری تبدیل و همه از سایه و بهره آن بهره‌مند می شوند می کاریم، در دیگر شئون کارمان به‌ویژه صنعت آب و برق هم باید سهم و نقش کارهای ضروری و خوبی که ثمره اصلی آن در آینده نمود پیدا می‌کند را به جا بیاوریم.

اردکانیان درباره مواجهه صنعت آب و برق با شرایط متاثر از ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور تاکید کرد: هم‌وطنان خاطر جمع باشند که از حیث تامین آب و برق با مشکل مواجه نیستیم و اگر احیانا" محدودیتی وجود دارد به لحاظ ضرورت توجه جدی‌تر به مسائل بهداشتی در مصرف آب به‌ویژه در روزهای آخر سال و سنت خانه تکانی است.

وزیر نیرو افزود: بایستی تلاش کنیم آب گوارا و با کیفیتی که در اختیار ما قرار می گیرد به مصارف ضروری اختصاص یابد و هر جا در هر زمینه ای که می شود از آب استفاده نکرد و یا کمتر استفاده کرد، رعایت لازم به عمل آید.

وی اضافه کرد: در تامین آب شرب هیچگونه مشکلی نداریم، اما چون سیستم، یک سیستم شبکه ای است همه منابع آبی که در واحدهای تجاری و خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از تصفیه‌خانه‌ها می آید و ظرفیت آنها محدود است. هر چند که در سدها و منابع آب زیرزمینی وضعیت مناسبی داریم اما مواقعی که رودخانه ها سیلابی می‌شوند و کدورت آب بالا می رود، ممکن است تصفیه‌خانه‌ها نتوانند با ظرفیت حداکثری کار کنند.

اردکانیان گفت: امید است با رعایت هموطنان، مشکلی از حیث تامین آب که این روزها نقش عمده و اساسی در عرصه مقابله با کرونا دارد، مشکلی پیش نیاید.

اردکانیان همچنین درباره پرداخت قبوض آب و برق، از ابلاغ وزارت نیرو به همه شرکت‌های آب و برق در سراسر کشور تا پایان اردیبهشت‌ماه برای رعایت حداکثر مدارا با مشترکانی که کسب و کار آنها به دلیل شرایط کنونی کشور با محدودیت هایی مواجه شده به‌ویژه کسانی که در پرداخت قبوض و تعهدات خود مشکلاتی دارند خبر داد.

وی درباره پرداخت حق انشعاب هم افزود: پرداخت حق انشعاب‌های جدید که قانونی است تقسیط و به کسانی که در پرداخت قبوض مشکل دارند تا پایان اردیبهشت مهلت داده می‌شود.

اردکانیان خاطرنشان کرد: صنعت آب و برق، برای توسعه برنامه‌های خود امروز به میزان زیادی متکی به این درآمدهاست که اگر با توقف مواجه شود نقش منفی در خدمات‌رسانی خواهد داشت و ما نمی‌خواهیم این آسیب به مشترکان وارد شود./ایرنا

مصرف آب تهران ۱۴ درصد افزایش یافت/خانه‌تکانی را تعطیل کنید

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.