اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

کره جنوبی ۱۰ میلیارد دلار برای مقابله با کرونا اختصاص داد

کره جنوبی ۱۰ میلیارد دلار برای مقابله با کرونا اختصاص داد

خبرگزاری یونهاپ روز چهارشنبه از کره جنوبی گزارش داد: دولت برای مقابله با ویروس کرونا یک بودجه ویژه ۱۰ میلیارد دلاری اختصاص داده است.

این خبرگزاری به نقل از دولت کره جنوبی اعلام  کرد که به علت نگرانی از شیوع کرونا نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار دیگر اختصاص یافته است تا دولت بتواند وضعیت مختل شده اقتصادی را در این کشور بهبود بخشد و قویتر با این ویروس مقابله کند.

کره جنوبی پس از چین دومین کانون شیوع بیماری است. نرخ مبتلایان در یک هفته گذشته در این کشور از دیگر نقاط جهان از جمله از چین به مراتب بالاتر بوده است. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به مرز ۵ هزار و ۵۰۰ نفر نزدیک شده است و ۹۰ درصد از آنها از ساکنان شهر دایه گو در جنوب شرق پایتخت هستند. هزاران نفر از مبتلایان مشکوک نیز در قرنطینه هستند تا روی آنها آزمایش تکمیلی صورت گیرد. احتمال می رود کل بودجه تخصیص داده شده به ۲۵ میلیارد دلار افزایش یابد.

نهاد ریاست جمهوری کره جنوبی نیز روز چهارشنبه اعلام کرد: مون جایه این رییس جمهور کره جنوبی برای مقابله با کرونا تصمیم به لغو سفر خود به چند کشور منطقه گرفته است.

قرار بود مون اواسط ماه جاری میلادی از کشورهای امارات متحده عربی، مصر و ترکیه دیدار کند. هر سه کشور گفته اند که تصمیم کره جنوبی برای لغو این دیدارها را درک می کنند.

مرکز کنترل بیماری و پیشگیری در کره جنوبی گزارش کرده که بالاترین سطح هشدار را برای شهر دایه گو با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در نظر گرفته و به مردم تاکید کرده است از خانه ها خارج نشوند.

از شهر ووهان چین نیز خبر می رسد که کار پاکسازی بازار محصولات آبزی و تجارت حیوانات وحشی این شهر که اولین موارد کرونا از آنجا به بیرون سرایت کرد، به پایان رسیده است.

وزارت دفاع چین امروز گزارش کرد : وی فونگخه وزیر دفاع این کشور با مارک اسپر همتای آمریکایی خود تلفنی گفت و گو کرده و طرفین بر همکاری متقابل برای مبارزه با کرونا و پیشگیری از همه گیری ویروس تاکید کردند./ایسنا

 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

 

 

کپی