اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

"کرونا" تولیدات فناوری کره جنوبی را کاهش داد

"کرونا" تولیدات فناوری کره جنوبی را کاهش داد

کره جنوبی از افزایش شدید موارد کرونا در طول دو روز اخیر خبر داده است. خبری که همزمان باعث شوک به تولید کنندگان و غولهای فناوری کره جنوبی شده است.

در شرایطی که آمریکا ، استرالیا و تایلند از مرگ و میر نخستین موارد ناشی از کرونا خبر داده اند،  مقامات بهداشت کره جنوبی روز یکشنبه گزارش دادند که 586 نفر دیگر اکنون در حال مبارزه با ویروس کشنده کرونا هستند و تعداد  مبتلایان را به 3736 نفر رسانده اند. این بزرگترین شیوع خارج از چین محسوب می شود.

اما شیوع ویروس کرونا در کره جنوبی، تنها جان مردم را تهدید نمی کند، بلکه با ضربه زدن به غول فناوری این کشور؛ سامسونگ می تواند اقتصاد کره را تهدید کند.ایالات متحده هشدار سفر شهروندان خود را برای کره جنوبی اعلام کرده و از شهروندان خواسته است که در همه سفرهای خود تجدید نظر کنند. نزدیک به 80 کشور محدودیت های ورود یا اقدامات قرنطینه در مورد کره جنوبی را دریافت کرده اند.

شیوع این بیماری همچنان در مرکز Daegu ، چهارمین شهر بزرگ کشور است ، که در آن گسترش سریع ویروس بر اساس یک فرقه شبه مسیحی رخ داده است. پس از انتشار ویروس از ووهان در ماه ژانویه ، گروه های مخالف از دولت مون انتقاد کردند که از بسته شدن مرزهای این کشور برای بازدید کنندگان از چین امتناع ورزید.

دولت در سئول روز جمعه اعلام کرد که محرک ها و معافیت های مالیاتی را برای کمک به  چهارمین اقتصاد بزرگ آسیا ایجاد کرده است. با این حال ، یک سری از توقف در کارخانه های این کشور نگرانی در مورد آسیب احتمالی وثیقه به زنجیره تأمین فناوری جهانی را برانگیخته است.

سامسونگ الکترونیک، برترین تولید کننده تلفن های هوشمند و تراشه های کامپیوتری، پس از مثبت شدن آزمایش یکی از کارمندان خود، یک هفته قبل یکی از کارخانه های تولید تلفن های هوشمند را تعطیل اعلام کرد. دو مورد تست کرونای تأیید شده دیگر نیز در تأسیسات مرتبط با شبکه تلفن همراه سامسونگ و تراشه رایانه سامسونگ تأیید شده است اما باعث توقف تولید نشده است.

البته شرکت ال جی نیز شرایطی نسبتا مشابه دارد و اعلام کرده که یکی از کارخانه های این شرکت پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای  یک کارگر تعطیل شده است. هیوندای ، دومین شرکت بزرگ این کشور و پنجمین خودروساز بزرگ جهان است ، که از دوشنبه پس از تعلیق تولید به دلیل ویروس در روز جمعه ، تولید در یکی از کارخانه های خود را آغاز می کند./انتخاب

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی