اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

دستبند پلیس بر دستان کارمند قلابی

دستبند پلیس بر دستان کارمند قلابی

فردی که با جعل عنوان مأموران ادارات دولتی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده و تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی بود دستگیر شد.

نورمحمد فتحی زاده، رئیس پلیس امنیت عمومی استان البرز، گفت: در پی ارجاع پرونده‌ای از بازپرسی، دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس امنیت عمومی مبنی بر دستگیری فردی به اتهام کلاهبرداری و فروش مال غیر، بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران در بررسی و تحقیقات اولیه متوجه شدند متهم در بحث جعل و کلاهبرداری بسیار حرفه‌ای بوده و دارای چندین فقره سابقه کیفری است و آخرین بار پس از مرخصی از زندان دیگر بازنگشته و در حال حاضر تحت تعقیب مراجع قضائی است.

سرهنگ فتحی زاده گفت: با توجه به این که متهم هیچ گونه ردپایی از خود برجای نگذاشته بود بنابراین با اقدامات گسترده پلیسی در نهایت مخفیگاه متهم در منطقه گوهردشت کرج شناسایی و نامبرده تحت نظر قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه ماموران با تعقیب و مراقبت متهم در یک فرصت مناسب نامبرده را در هنگام کلاهبرداری در یک مرکز مشاوره املاک دستگیر و به پلیس امنیت عمومی منتقل کردند.

وی بیان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم تعداد زیادی مدارک و سند املاک جعلی کشف و ضمیمه پرونده نامبرده شد.

سرهنگ فتحی‌زاده در خصوص شیوه و شگرد این کلاهبردار حرفه‌ای گفت: متهم با معرفی خود به عنوان مأمور دولتی با چرب زبانی و نشان دادن کارت‌های شناسایی جعلی ابتدا اطمینان مال باختگان را جلب و سپس اقدام به فروش املاک با مدارک جعلی می‌کرد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان در پایان با اشاره به شناسایی تعدادی از مال باختگان خاطرنشان کرد: تحقیقات بر روی این پرونده ادامه دارد.

 

دستگیری کارمند قلابی دادگستری

 

 


کپی