اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

کلاهبردار فضای سایبری به دام افتاد

کلاهبردار فضای سایبری به دام افتاد

متهمی که در شبکه‌های اجتماعی با فروش بازی‌های های رایانه‌ای کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد.

سرهنگ "تورج کاظمی" رئیس پلیس فتا گفت: چهارم آبان ماه مردی ۲۰ ساله با طرح شکایتی در دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای (ناحیه ۳۱ تهران) به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت، در شبکه اجتماعی اینستاگرام با صفحه‌ای آشنا شدم که بازی‌های رایانه‌ای می‌فروخت و برای خرید بازی به آن صفحه‌ای که معرفی کرده بود مراجعه کردم و درخواست خرید کردم.

این مقام انتظامی عنوان داشت: شاکی ادامه داد، با درخواست خرید مدیر کانال آدرسی (لینک) برای من فرستاد و اعلام کرد فقط از طریق این آدرس که به درگاه بانکی متصل می‌شود می‌توانم مبلغ خرید را واریز کنم. وارد صفحه شده و داده‌های بانکی ام را ثبت کردم، ولی درگاه بانکی عملیات ناموفق اعلام کرد و نتوانستم خرید کنم. بعد از گذشت یک روز متوجه شدم مبلغ ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال از حساب بانکی کسر شده است. به بانک مراجعه کردم و متوجه شدم درگاهی که مدیر کانال بمعرفی کرده بود، جعلی بوده و در دام کلاهبردار قرار گرفته ام.

این مقام انتظامی عنوان کرد: بررسی موضوع و شناسایی متهم در دستور کار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و ماموران در تحقیقات پلیسی هویت متهم که جوانی ۲۲ ساله ساکن تهران حوالی میدان امام حسین را شناسایی کردند.

وی با اشاره به اینکه این کلاهبردار در مخفیگاهش دستگیر شد، گفت: متهم که در ابتدا سعی در پنهان کردن حقایق را داشت، با مشاهده دلایل پلیس وی لب به اعتراف گشود و به جرم کلاهبرداری و ساخت درگاه جعلی بانک اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان به شهروندان هشدار داد: برای داشتن خرید امن در فضای مجازی حتماً از سایت‌های معتبر که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند، استفاده کنند.

 

کلاهبردار فضای مجازی در تله پلیس فتا پایتخت

 


کپی