اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

عباس عبدی: خودزنی نکنیم، به خودمان رحم کنیم

عباس عبدی: خودزنی نکنیم، به خودمان رحم کنیم

عباس عبدی: درست است که اطلاع‌رسانی رسمی اشکالات اساسی دارد و قطعا اعتماد آفرین نیست. ولی راه مقابله با آن پناه بردن به مطالب بدون دقت و جعلی نیست.

عباس عبدی در کانال تلگرامی خود نوشت :

تردیدی نیست که باید نگران بود ولی در عین حال مسلط بر رفتار خودمان باشیم.

طی این روزها بارها دیدم که برخی فایل‌های صوتی به نام‌های مجهول و ناشناخته یا جعلی در باره وضعیت ارسال می‌شود. جالب این که همه ارسال‌ها از افراد محترم و فهمیده بود. بعضا نظرم را می پرسیدند که ایا محتوای فایل درست است یا نه؟

بگذریم از این که جعلی بودن برخی واضح بود چون از طرف کسی صحبت می‌کرد که ان طرف لهجه روشن ترکی دارد و این جاعل فارسی صحبت می‌کرد.

پاسخ من این بود که اصلا چنین مطالبی را نمی‌خوانم که بخواهم صحت و سقم آنها را ارزیابی کنم. درست است که اطلاع‌رسانی رسمی اشکالات اساسی دارد و قطعا اعتماد آفرین نیست. ولی راه مقابله با آن پناه بردن به مطالب بدون دقت و جعلی نیست. این اندازه از توجه به این مطالب، عامل اصلی تولید و انتشار ان‌ها نیز هست. گور بابای صاحبان قدرت؛ قرار نیست از لج بی‌اعتمادی به آنان به منابع ناشناس و جعلی پناه ببریم. مطالب دروغی که با خواندن آنها خودمان و عزیزانمان را آزار می‌دهیم. بیایید به خودمان رحم کنیم و از خودزنی بپرهیزیم و این فایل‌های بی نام و نشان را نه بخوانیم و نه نشر دهیم.

---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.