اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

غلظت غبار در هوای زابل به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

غلظت غبار در هوای زابل به ۲۲ برابر حد مجاز رسید

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد‌های سرد شمالی که از صبح امروز آغاز شده غلظت ذرات معلق در هوای این شهر را به ۲۲ برابر حد مجاز رساند.

طوفان غلظت غبار در هوای زابل را به ۲۲ برابر حد مجاز رساندمحسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستاناظهار داشت:وزش باد‌های سرد شمالی که از صبح امروز در پنج شهرستان شمالی استان آغاز شده، منجر به خیزش گردوخاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۲۲ برابر حد مجاز شد.

هم اکنون میانگین سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت است که گردوخاک حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۳۰۰ متر کاهش داده است.

او  افزود: گردوخاک موجود در هوا سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۳۲۷۰ میکروگرم بر مترمکعب، معادل ۲۲ برابر حد مجاز شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در مورد آخرین وضعیت باد‌های جنوبی در زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز گفت: سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان نیز به ۲۵ متر بر ثانیه معادل ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را به ۳۰۰ متر کاهش داد.

حیدری تصریح کرد: سرعت وزش باد شدید که از دیروز در زاهدان آغاز شده نیز به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید و ضمن خیزش گردوخاک، شعاع دید افقی در محدوده فروردگاه زاهدان را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.

او افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود امروز وزش باد‌های جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند./ باشگاه خبرنگاران جوان

بیشتر بخوانید:

غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۱۴ برابر حد مجاز

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.