اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

خسارت 21 میلیاردی سیل به زیرساخت های عشایری ایلام

خسارت 21 میلیاردی سیل به زیرساخت های عشایری ایلام

مدیرکل امور عشایر ایلام گفت: ۲۱ میلیارد ریال طبق برآوردهای اولیه به زیرساخت های عشایری استان خسارت ناشی از سیلاب وارد شد.

علی سلیمی روز پنجشنبه اظهار داشت: این میزان خسارت به ایل راه ها، پل ها، زیرساخت های عمرانی و چندین حلقه چشمه عشایری وارد شد و امکان افزایش این میزان خسارت وجود دارد.

وی افزود: تاکنون هیچگونه خسارت جدی و قابل ذکری ناشی از سیلاب اخیر برای احشام یا وسایل زندگی عشایر ساکن در استان ایلام ایجاد نشده است.

مدیرکل امور عشایری ایلام یادآور شد: پیرو اخطارهای مکرر هواشناسی مبنی بر وقوع بارش های سیلابی پیش از شروع فعالیت این سامانه بارش زا همه عشایر بومی و مهمان اطلاع رسانی شدند تا خود و احشام شان از مخاطرات این سیلاب در امان بمانند.

سلیمی تاکید کرد: قبل از شروع فعالیت این سیستم بارشی عشایر از طریق ارسال پیام کوتاه یا چهره به چهره در جریان وقوع بارش های سیلابی قرار گرفتند تا جوانب ایمنی در این زمینه را برای خود و احشام در نظر بگیرند.

بارش های سیلابی که از روز دوشنبه تا صبح چهارشنبه در استان فعالیت داشت موجب بروز خسارت هایی به زیرساخت های عمرانی، ابنیه، راه، کشاورزی و منازل مسکونی شد و در شهر ایلام سیلاب جان یک نفر را گرفت./ ایرنا

بیشتر بخوانید:

خسارت بیش از ۲۰۰۰ میلیاردی سیل به زیرساخت‌های لرستان

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.