اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

هشدارهای پلیس آگاهی برای مقابله با سارقان در ایام نوروزی

هشدارهای  پلیس آگاهی برای مقابله با سارقان در ایام نوروزی

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ضمن توصیه برای پیشگیری از سرقت منزل در ایام نوروز تاکید کرد: افزایش ضریب امنیتی درب‌های ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می‌رود.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سرهنگ شهاب امینی با اشاره به خریدهای پایان سال و احتمال انجام مسافرت در نوروز، اظهار داشت: بنا به دلایل متعدد، نگهداری مقادیر زیاد پول نقد، ارز، سکه، طلا و اشیاء قیمتی و اسناد با ارزش در منزل به صلاح نبوده و شهروندان می بایست سپرده گذاری و صندوق امانات بانک ها را به عنوان جایگزینی مناسب و امن مورد توجه قرار دهند. 

وی با اشاره به نقش و اهمیت تجهیز منازل، پارکینگ ها و راهروهای ورودی به دوربین های مداربسته و سیستم های هشدار دهنده استاندارد در پیشگیری و حتی کشف سرقت توسط کارآگاهان پلیس آگاهی، افزود: افزایش ضریب امنیتی درب های ورودی، پشت بام، بالکن و حیاط منازل گامی مهم در جلوگیری از سرقت به شمار می رود.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا گفت: در گذشته های نه چندان دور، افراد وقتی می خواستند به مسافرت بروند، منزل خود را به همسایه های مورد اعتماد و امین می سپردند و با خیال راحت شهر و دیار خود را ترک می کردند. بر همین اساس، سپردن منزل به همسایه یا بستگان مورد اطمینان می تواند در کاهش وقوع سرقت منزل موثر باشد.

وی در پایان از هموطنان خواست نیروهای خدماتی و نظافتی مورد نیاز خود را از شرکت های معتبر درخواست کرده و قبل از شناسایی کامل افراد و رویت کارت شناسایی آنان، درب منزل یا آپارتمان را باز نکنند./ایرنا

 

بیشتربخوانید/

سناریوی سرایدار برای سرقت 10 میلیاردی از خانه ویلایی

 
کپی