اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

بخوانید کتاب‌های «باشگاه مغز» را

بخوانید  کتاب‌های «باشگاه مغز» را

اغلب ما آگاهی نسبتاً مناسبی از عضلات، استخوان‌ها و مفاصل خود داریم. می‌دانیم که هریک از اجزای بدن ما چه وظایفی برعهده دارند یا اصطلاحاً به چه دردی می‌خورند.

 همچنین از شیوه‌‌ها و روش‌های تقویت یا تخریب آنها آگاهی داریم. می‌دانیم و باور داریم که ورزش منظم، عضلات را تقویت خواهد کرد و توان جسمی ما را افزایش می‌دهد. اما متأسفانه بسیاری از ما اطلاع چندانی از مغز خود، اجزا و عملکرد آن و شیوه‌های تقویت یا تضعیف آن نداریم؛ این درحالی است که مغز انسان مهم‌ترین بخش وجودی او برای انسان بودن و هوشمند زندگی کردن است. حفظ سلامت مغز و تقویت توانمندی‌های آن باید از هدف‌های اصلی ما در هر سن و در هر موقعیتی باشد. اما برای رسیدن به این هدف داشتن دانش مناسب و عمل به گروهی از توصیه‌های کلیدی ضروری است.
کتاب «باشگاه مغز» حاوی تمریناتی برای تقویت توانمندی‌های مغز است، تمرینات درنظرگرفته شده در این کتاب و آموزش‌ها و نکات کاربردی، دست به دست هم داده‌اند تا در ۱۶ پله، مغز شما را در هفت حیطه شناختی مهم یعنی حافظه، توجه، مهارت‌های بصری- فضایی، حل مسأله و منطق و مهارت‌های محاسباتی، تشخیص احساسات و مهارت‌های کلامی بیش از پیش توانمند سازند. خرید این کتاب به منزله ثبت‌نام در یک دوره بازتوانی مغزی است.
طی اجرای منظم تمرینات باشگاه مغز در ۱۶ پله در دوره زمانی ۲ تا ۶ ماهه اگرچه ممکن است ابتدا تصور کنید سرعت تقویت عملکردهای مغزی شما کم است، اما نتیجه نهایی بدون شک برای شما بسیار جذاب خواهد بود.
مسأله مهمی که درباره این کتاب اهمیت دارد چیدمان دوره‌ای مهارت‌ها و سخت شدن تدریجی تمرین‌ها طی دوره است.
اگر مدام چیزهایی از خاطرتان می‌رود. اگر تمرکز ندارید. نگران ابتلا به آلزایمر هستید. اگر این روزها استرس شرایط موجود شما را از زندگی روزمره بازداشته و نیاز به برگرداندن آرامش به زندگی دارید تمرینات این کتاب‌ها یکی از پیشنهادهای سالم و کم خرج برای کمک به شماست.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.