اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

ببینید سریال «کرگدن» را در شبکه نمایش خانگی

ببینید سریال «کرگدن» را در شبکه نمایش خانگی

همان‌طور که پیش از این هم نوشته بودم اگر سریال کرگدن را به روال معمول سریال‌های شبکه خانگی ببینید ممکن است در قسمت اول وحشت‌زده شوید.

 بی‌هشداری برای سن تماشاگران یا میزان بلندی صدا ناگهان شما را پرتاب می‌کند وسط مصیبتی که از دل چند دقیقه خوشی گرفتارش شده‌اید. ریتم تند و میزان بی‌رحمی غیرقابل تصور به آن‌همه ظرافت و تجملی که عادت داشتیم نمی‌خورد. ممکن است مثل هر سریال دیگری با کودکان یا افراد حساس به خشونت پای تماشا نشسته باشید اما سریال مثل آنها نیست. سریال از جای دیگری تعریف می‌شود و شما را به یک بازی تازه دورتر از سطح انتظار و معمول می‌برد. که برای چنین چیزی بهتر بود دست‌کم هشدار سن می‌داشت.
این سریال در قسمت‌های نخستین بیشتر به یک شیطنت می‌ماند. اما اگر کمی صبوری کنید و به قسمت‌های دهم یازدهم برسید سریال راه خودش را پیدا می‌کند. هر قسمت درست‌تر و شبیه‌تر می‌شود به نمونه‌های موفقی که وفادار به قواعد ژانر پیش می‌روند و در نمونه‌های موجود در بین سریال‌های شبکه خانگی به جرأت می‌توانم بگویم تنها سریالی‌ست که به دور از بازی‌های معمول مخاطب را هر قسمت بیشتر از قبل می‌کشاند و از سویی دیگر بازی روان بازیگرها، جنسی از صمیمیت و یک‌دستی در بازی و درست بودن هر کدام سرجایشان شما را به کاراکترها علاقه‌مند می‌کند. شاید بتوان گفت یکی از بهترین انتخاب‌های بازیگرها در سریال‌های اخیر از آن کرگدن است. جمعی که بیشترشان از صحنه تئاتر آمده‌اند و حالا کنار هم خوش نشسته‌اند. قدرتمندترین بخش این سریال. پوریا رحیمی سام با طنز ریز و شخصیت ساده‌گیر و همیشه بذله‌گو در کنار زمختی کاراکتر بانی‌پال شمون با بازی قاطعانه و مسلط هدی زین العابدین در کنار زنانه بودن و نگرانی مدام سارا بهرامی ترکیب رنگارنگی را به تصویر می‌کشد که خوشایند و حساب‌شده است. مصطفی زمانی، الهام کردا، پانته‌آ پناهی‌ها، ستاره پسیانی، کاظم سیاحی و نادر فلاح هم به این ترکیب، اتمسفری باورپذیر داده‌اند و باید بگویم سریال از لحاظ بازی چیزی کم ندارد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.