اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

تلفن‌ همراه‌تان را با الکل ضدعفونی کنید

تلفن‌ همراه‌تان را با الکل ضدعفونی کنید

فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران تلفن‌ همراه را یکی از ابزارهای انتقال ویروس کرونا دانست و تاکید کرد: آن را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

دکتر علیرضا زالی - فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران - شستن دست‌ها با آب و صابون را مهمترین موضوع در این زمینه اعلام کرد و گفت: پیگیری بهداشت فردی مهمترین راهبرد برای تقلیل بروز و سرایت این بیماری است.

وی تاکید کرد: ساده ترین و ارزان ترین شکل برای پیشگیری از بیماری کرونا شستن دست با آب و صابون است.

فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران بیان داشت: افراد در ابتدای ورود به منزل حتما به شست و شوی دست ها و ضدعفونی کردن خودشان اقدام کنند.

زالی، یکی از ابزارهایی را که به انتقال ویروس کمک می‌کند تلفن‌های همراه دانست و تاکید کرد: آن را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

وی با اشاره به اینکه پیشگیری مهمترین موضوع در کنترل زنجیره انتقال بیماری کرونا است، گفت: مهمترین نکته‌ای که در اپیدمی ویروس کرونا بر ما تاثیر خواهد داشت، شکستن زنجیره انتقال ویروس است.

فرمانده مدیریت مقابله با ویروس کرونا در تهران تاکید کرد: با توجه به اینکه ویروس واکسن ندارد و درمان قطعی هم برایش نیست، مهمترین فاکتور در جلوگیری از انتقال شخص به شخص بیماری است.

 

از سفر غیرضروری درون و  برون شهری خودداری کنید

وی ادامه داد: اولین درخواست ما از مردم این است که از سفرها و تجمعات غیر ضروری و مواردی از این قبیل حتما اجتناب کنند؛ زالی افزود: مردم سفرهای غیرضروری درون شهری را به حداقل برسانند و از حضور در هر گونه اجتماع خودداری کنند.

وی اظهار داشت: جز در موارد ضروری از منزل خارج نشوند چراکه رعایت این کارها کمک شایانی به جلوگیری از ویروس کرونا، می‌کند./ ایرنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.