اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹

یک قاتل سرکرده باند سرقت بود

یک قاتل سرکرده باند سرقت بود

مرد قاتل که پس از آزادی از زندان باند سرقت مسلحانه تشکیل داده و از خانه‌های شمال غرب پایتخت با تهدید سلاح سرد و گرم سرقت می‌کرد در عملیات پلیسی به دام افتاد.

به‌گزارش خبرنگار حوادث «ایران» اوایل بهمن امسال با وصول سه پرونده مشابه سرقت منزل با تهدید سلاح سرد و گرم در محدوده‌های سعادت آباد، جنت آباد و شهرک غرب به پایگاه دوم پلیس آگاهی دستگیری اعضای این باند در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. مأموران در تحقیقات میدانی از محل‌های وقوع جرم دریافتند، سارقان با تخریب در ورودی یا از طریق بالکن وارد اتاق خواب مالباختگان شده و اموال آنها را سرقت کرده‌اند و در صورت روبه‌رو شدن با مالباخته با تهدید سلاح سرد یا گرم متواری می‌شدند. در پایش‌های اطلاعاتی هویت سرکرده باند به نام هاشم 30 ساله که دارای سوابق متعدد کیفری است شناسایی و مشخص شد این سارق چند ماه گذشته به اتهام قتل عمد به حبس محکوم شده بود اما با جلب رضایت اولیای دم از زندان آزاد شده است و پس از رهایی از زندان با تشکیل باندی اقدام به سرقت منزل با همکاری 3 نفر از همدستانش می‌کند.
سردار لطفی- رئیس پلیس آگاهی پایتخت - با بیان اینکه اطلاعات به‌دست آمده در اختیار بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران قرار گرفت و دستور دستگیری هاشم و 3 همدستش صادر شد، خاطرنشان کرد: مأموران 28 بهمن هاشم و همدستانش را در محدوده شهریار و اندیشه در عملیات‌های همزمان و هماهنگ دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها برخی از اموال سرقتی به‌همراه چند قبضه سلاح سرد و گرم، کشف کردند.
با اعتراف صریح متهمان، هر 4 سارق با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی و دستگیری مالخرهای این پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

 

قاتل فراری قبل از خروج از کشور شناسایی و دستگیر شد

 


کپی