اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

کفی هوشمندی که کیفیت دویدن را بالا می برد

کفی هوشمندی که کیفیت دویدن را بالا می برد
بیتا میرعظیمی خبرنگار

کفی های هوشمند Nurvv با بهره گیری از 32 حسگرهوشمند، اطلاعات استانداردی هماننند اندازه قدمها وشتاب در حرکت را ثبت کرده و تکنیک دویدن و راه رفتن صحیح را به کاربر آموزش می دهد.

امروزه کفی های هوشمند بسیاری برای ردیابی حرکات کاربران و همچنین درمان برخی از بیماران از جمله دیابت طراحی و ساخته شده است. اما جدیدترین کفی هوشمند مخصوص دوندگان طراحی شده است. بنابراین اگر دونده هستید و رویای پیروزی در مسابقات را در سردارید بهتر  است از جدیدترین کفی هوشمند Nurvvاستفاده کنید.


این محصول هوشمند مناسب با هر کفش ورزشی ساخته شده تا کاربران در قرار دادن ان در کفش های ورزشی مختلف دچار مشکل نشوند. با قرارگیری این محصول فناورانه در کفش، 32 حسگر هوشمند آن فعال شده و تمامی اطلاعات حرکتی از جمله میزان فشار به زمین، نحوه قرارگیری صحیح پا در هنگام حرکت، اندازه قدم ها و میزان شتاب در دویدن را در زمانی برابر 1000بار در ثانیه ثبت میکند. تمامی این اطلاعات از طریق بازخوردهای صوتی و حرکتی پاها دریافت شده و در حافظه این فناوری ضبط می شود.

کاربران با نصب اپلیکیشن این سیستم در تلفن همراه خود میتوانند به داده ها و اطلاعات ثبت شده دسترسی پیدا کرده و از مشکلات موجود در نحوه دویدن آگاه شوند. کاربران همچنین می توانند با کمک این اپلیکیشن به اطلاعات دقیق تری همانند حالت پشت قوزک پا وبرخوردهای صحیح پا با زمین دسترسی پیدا کنند.

این فناوری بسیار جالب توجه، با برسی داده های موجود، زمان استراحت را نیز به کاربر یادآوری کرده و در مواقع طولانی شدن زمان دویدن و ایستادن، هشدار می دهد. ورزشکاران در حوزه ماراتن می توانند با دسترسی به این اطلاعات تکنینک های دویدن خود را اصلاح کرده و بیشترین بهره وری را در ورزش موردعلاقه خود کسب کنند.

هر دو جفت کفی ها با ردیاب های GPS محیطی را که شما در آن می دوید را ردیابی و رصد می کند. این ردیاب های هوشمند در هنگام اندازه گیری فاصله و سرعت کاربران از 99 درصد دقت برخوردار بوده و اطلاعات کامل وجامعی از نحوه دویدن را به کاربر ارائه می کند. ورزشکاران می توانند از طریق تلفن همراه داده های ثبت شده را به صورت روزانه یا ماهانه مشاهده کرده و نواقص و عیب های دویدن خود را اصلاح کنند.

این کفی های هوشمند در حال حاضر در 6 سایز مختلف طراحی شده و هر جفت آن با قیمتی برابر 300 دلار بفروش می رسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.