اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
سخنگوی سازمان هواپیمایی

آغاز پروازهای یکسر خالی برای برگشت ایرانی ها/ استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه

آغاز پروازهای یکسر خالی برای برگشت ایرانی ها/ استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز پروازهای برگشت مسافران ایرانی حاضر در کشورهای همسایه از امروز خبر داد.

رضا جعفرزاده با بیان اینکه پروازهای برگشت مسافران ایرانی که در کشورهای همسایه هستند از امروز آغاز می‌شوند گفت: پرواز برای بازگرداندن مسافران ایرانی در کشورهای همسایه‌ای که پروازهایشان را به ایران کنسل کرده‌اند، از امروز آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: هواپیماها به صورت خالی به این مقاصد پرواز دارند تا مسافران ایرانی را به کشور برگردانند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری درباره نحوه اطلاع‌رسانی به این مسافران که پرواز برگشت آنها کنسل شده است، گفت: هر ایرلاینی که پرواز برگشت آنها از این کشورها کنسل شده وظیفه دارد از طریق پیامک یا تماس تلفنی مسافران را از شرایط  پرواز برگشت مطلع سازد.

وی تاکید کرد: مسافرانی که بلیت برگشت آنها از کشورهای همسایه کنسل شده‌است نباید هیچ مابه تفاوتی برای تهیه دوباره بلیت برگشت از همان ایرلاین بپردازند مگر اینکه به اختیار خود بلیت را کنسل کنند و از ایرلاین‌ دیگر نسبت به خرید بلیت اقدام کنند./ایلنا

 استرداد بلیت هواپیما بدون جریمه


سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین از الزامی بودن استرداد بلیت پروازهای داخلی و خارجی بدون دریافت جریمه از تاریخ ۵ اسفندماه تا اطلاع ثانوی خبرداد.

 روز گذشته محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- درباره این مسئله صحبت کرد که در راستای پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور با بخش هوایی و ریلی صحبت هایی داشتیم و به آنها اعلام کردیم، مردم باید بتوانند بدون پرداخت جریمه بلیت سفرهای خود را لغو یا به تاریخ دیگری موکول کنند و مردم می‌توانند در چنین شرایطی به راحتی این کار را انجام دهند.

اما به نظر می‌رسد که آژانس های مسافرتی برخی شرکت ها این کار را انجام نمی‌دهند و برای لغو بلیت این سفرها از مردم جریمه دریافت می کنند.

رضا جعفرزاده -سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری- در این باره اظهار کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده پس از انتشار ویروس کرونا و عدم پذیرش اتباع ایرانی توسط تعدادی از کشورها و تعلیق موقت برخی پروازها سازمان هواپیمایی کشوری بخشنامه استرداد بلیت هواپیما بدون دریافت جریمه را به شرکت های هواپیمایی داخلی و نمایندگی های کل فروش شرکت های هواپیمایی خارجی ابلاغ کرد.

وی افزود: با توجه به شرایط غیرقابل اجتناب ایجاد شده اتخاذ تدابیر و هماهنگی های لازم به منظور بازگشت مسافران ایرانی که از سوی شرکت ها به مقاصد پروازی که در مورد پذیرش اتباع ایرانی محدودیت قائل شده اند، ضروری است و انجام هماهنگی های لازم در راستای استرداد وجه بلیت، بدون اعمال هرگونه جریمه بلیت مسافران که از این رهگذر پروازهای آنها در رفت و یا بازگشت مختل شده است، صورت گیرد.

جعفرزاده تصریح کرد: از نمایش، صدور و ایجاد هرگونه تعهد در مسیرهای خارجی مورد نظر از تاریخ ابلاغ این نامه جدا خودداری شود این در حالی است که با توجه به تذکرات مکرر شاهد فروش و عرضه بلیت و ایجاد تعهد در برخی از سایت های فروش یا دفاتر خدمات مسافرت هوایی در قالب تور مسافرتی در مسیرهای غیرقابل انتقال برای شرکت های هواپیمایی هستیم.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: بدیهی است متخلفان بدون هرگونه اغماض به مراجع ذیربط ارجاع و مسئولیت هرگونه ایجاد تعهد به عهده صادر کننده بلیت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: براساس بخشنامه صادره این سازمان مسافرانی که تاکنون در مسیرهای داخلی وخارجی نسبت به ابتیاع بلیت سفر اقدام کرده اند و درخواست کنسلی آن را به دلایل شرایط کنونی (انتشار ویروس کرونا) دارند، لازم است بدون هرگونه اعمال جریمه عملیات استرداد بلیت آنان در مسیر رفت و برگشت تا اطلاع ثانوی صورت پذیرد./ایسنا

پرواز به ترکیه برای بازگرداندن ایرانی‌ها

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.