اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
اعلام آخرین آمار مبتلایان به کرونا توسط وزارت بهداشت:

۱۵ نفر به علت کرونا فوت کردند/ ۹۵ نفر در کشور کرونا دارند

۱۵ نفر به علت کرونا فوت کردند/ ۹۵ نفر در کشور کرونا دارند

95 نفر در ایران مبتلا به کرونا هستند/15 نفر مجموعا به علت کرونا فوت کردند/افرادی که در استان های دیگر مبتلا شدند یا از قم خارج شدند یا با این اشخاص در ارتباط بودند/پرهیز از سفرهای غیرضروری/امن ترین مکان برای مقابله با کرونا منازل و شهرهای خودمان است

 دکتر کیانوش جهانپور، رییس روابط عمومی وزارت بهداشت گفت:‌ بررسی‌های انجام شده از روز گذشته تا پیش از ظهر امروز بروی موارد مشکوک کووید 19 مشخص شد که تاکنون 34 نفر ابتلای قطعی‌ شان به کرونا، تایید شده است که از این تعداد 16 نفر از استان قم، 9 نفر استان تهران، یک نفر استان فارس، 2 نفر استان مازندران، 2 نفر استان گیلان، یک نفر نیشابور،  دو نفر استان البرز و یک نفر جزیره قشم هستند.

آخرین آمار مبتلایان به کرونا در ایران 

وی همچنین گفت: از این 34 نفر در روزهای اخیر 3 نفر فوت کردند و در مجموع 95 تشخیص قطعی و 15 نفر هم براثر این بیماری فوت کردند.

جهانپور در ادامه خاطرنشان کرد اغلب افرادی که در استان‌های دیگر به این بیماری مبتلا شدند یا از قم خارج شده و یا با شخصی از این استان در تماس بودند.

امن ترین جا از کروناویروس کجاست؟

وی با تاکید این که امن ترین جا برای مقابله با کرونا و پیشگیری از بیماری کووید ۱۹ منازل و خانه ها و شهر خودمان است گفت: توصیه ما این است که از سفرهای غیرضروری حتی درون شهری پرهیز کنیم به خصوص این توصیه برای افرادی است که تحت درمان داروهای سرکوبگر ایمنی هستند. اگر قرار باشد با تعطیل کردن شاهد این باشیم که ترددها افزایش پیدا کند موجب می‌شود که شیوع تسریع شود و این امری پذیرفته شده نیست.

پور با بیان اینکه از این جمع ۳۴ نفره سه نفر جان خود را از دست دادند گفت بنابراین آمار امروز و روزهای اخیر ۹۵ تشخیص قطعی است نیز به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

---
 

آغاز توزیع پک‌های بهداشتی حاوی ژل ضدعفونی و ماسک در قم

وی درباره استفاده از ماسک نیز گفت: استفاده از ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی شود و بنابر برخی از شواهد حتی ممکن است مخدوش کننده هم باشد. در مورد افراد پرخطر یا در معرض خطر که با افراد بیمار برخورد دارند مثل پرسنل درمانی، ماسک‌ها با اولویت استان‌ها و ارزیابی ریسک و میزان شیوع و حفظ تقدم، از طریق شبکه‌های بهداشتی درمانی توزیع می‌شود.

جهانپور با بیان اینکه در قم پک‌های حاوی ماسک، ژل‌های ضد عفونی کننده به همراه نکات بهداشتی توزیع خواهد شد. این در حالیست که بیش از ۷۰۰ هزار پک وارد شهر قم شده و باید امروز این تعداد رسیده باشد بنابراین توزیع هم آغاز شده است.

تقاضای کاذب برای ماسک 

وی تاکید کرد: استدعا داریم استفاده از ماسک و تقاضای کاذب بوجود آمده نسبت به آن را با مرتفع کردن اضطراب و وسواس ایجاد شده، کاهش یابد. قطعا اگر کسی در معرض خطر باشد این نیاز را رفع خواهیم کرد.

کروناویروس در زندان

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: تاکنون گزارش خاصی مبنی بر تشخیص قطعی بیماری کروناویروس در زندان نداشتیم.به 

دکتر کیانوش جهانپور در جمع خبرنگاران مستقر در قرارگاه مقابله با کرونا در وزارت بهداشت در مورد تمهیدات اندیشیده شده در  پادگان ها و زندان ها در جهت پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس جدید گفت: در این زمینه باید بگویم که بیمارستان‌ها و پادگان ها یعنی کادر بهداشتی درمانی و نظامیون در همه جای دنیا در سنگر اول ارائه خدمت هستند و قطعاً چیزی به عنوان تعطیلی  آنها مطرح نیست ضمن اینکه در همه جای دنیا در مواقعی حسب ضرورت، از حضور نظامیان برای پیشگیری و کنترل بیماری ها نیز استفاده می‌شود.

وی در ادامه درباره وضعیت زندان نیز گفت در مجموع تاکنون گزارش خاصی مبنی بر تشخیص قطعی این بیماری در زندان نداشته ایم ولی این موضوع ناممکن هم نیست.

دفع زباله های بیمارستانی کرونا

وی همچنین در زمینه دفع زباله های بیمارستانی کرونا گفت زباله‌های بیمارستانی مطابق مقررات از قبل هم خنثی‌سازی و عفونت‌زدایی می شدند، در حال حاضر نیز دفع زباله های بیمارستانی طبق همان روال صورت می‌گیرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در رابطه با کیت های تشخیصی بیماری کرونا و شایعاتی مبنی بر تقاضای ایران از چین برای دریافت این کیت‌ها، گفت: چین خودش مشتری این کیت‌هاست. تولید این کیت‌ها توسط دو شرکت آلمانی و هلندی صورت می گیرد و تا روز جمعه چهار مرحله از سازمان بهداشت جهانی دریافت کرده‌ایم. طی یک ماه و نیم گذشته نیز صدها مورد مشکوک این بیماری با همین کیت ها تحت آزمایش قرار گرفته اند که البته نتایج شان منفی بود و نهایتاً در شهر قم نتایج مثبت اعلام شد.

در زمینه کیت های تشخیصی بیماری کووید ۱۹ نگرانی نداریم

جهانپور افزود: مشخص است که نمودار بیماری در کشور رو به صعود است و نیازمند تعداد بیشتری از این کیت ها خواهیم بود. سازمان جهانی بهداشت قول داده که طی روزهای آینده حسب نیاز و ضرورت این کیتها را در اختیارمان قرار دهد. در مجموع در زمینه کیت های تشخیصی بیماری کووید ۱۹ نگرانی نداریم. البته این کیتها باید با الگوریتم منطقی استفاده شوند. در همه جای دنیا نیز همین طور است. اجازه استفاده شخصی و غیرضرور از کیتها را نخواهیم داد.

وی با بیان اینکه طی روزهای آینده تعداد آزمایشگاه های تشخیص کرونا از ۳ آزمایشگاه به ۷ ازمایشگاه افزایش خواهد یافت گفت: تنها همین آزمایشگاهها کیت‌های تشخیصی را خواهند داشت و ادعای سایر آزمایشگاه‌ها برای تشخیص این بیماری تخلف بوده و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داشت.

تاثیر بارش ها بر تشدید یا تخفیف بیماری کووید ۱۹

وی همچنین  درباره تاثیر بارش ها بر تشدید یا تخفیف بیماری کووید ۱۹ گفت: هیچ مدرک یا مقاله ای  مبنی بر کاهش شیوع یا افزایش این بیماری به دنبال بارش نداریم. البته سرد شدن هوا ممکن است خیلی در کاهش این بیماری مطلوب نباشد در مجموع شاهد علمی برای این ادعا نداریم.

جهانپور  درباره تعداد بهبود یافتگان این بیماری در کشور گفت: قاعدتاً موارد بسیاری هستند که علائم خفیف داشته و با مراجعه به مراکز درمانی درمان شده اند که البته نه خودشان و نه مراکز درمانی از ابتلای آنها اطلاع ندارند. اما از میان افراد بستری در بیمارستان ها به دلیل این بیماری که بعضا هم از حال عمومی خوبی برخوردار نبودند، تا شب گذشته در قم ۲۱ نفر بهبود و ترخیص شده اند ، در اراک نیز یکی از پزشکان ما مبتلا شده بود که خوشبختانه بهبود یافته است.  در تهران نیز طبق گزارش‌ها تاکنون سه نفر بهبود یافته اند . به نظر می رسد حال عمومی و وضعیت جسمی بیماران بستری رو به بهبودی است، اما در هر حال پزشکان باید در این زمینه نظر قطعی را درباره بیمارانشان بدهند.

ابلاغیه جدید برای تعویق در برگزاری مجالس عروسی تا نوروز

وی همچنین از ابلاغیه معاونت بهداشتی وزارت بهداشت برای تعویق در برگزاری مجالس عروسی تا نوروز خبر داد و گفت: قاعدتاً قراردادها در این زمینه باید لغو شود و سندیکاهای مربوطه باید این موارد را پیگیر باشند. این ابلاغیه به زودی ازطرف معاونت بهداشتی وزارت بهداشت ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین گفت: همچنان ممنوعیت برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر به قوت خود باقی‌ست. تئاتر ها، همایش‌ها، سمینارها، کنگره‌ها، نمایشگاه‌ها و حتی دوره‌های آموزشی که مستلزم گردهمایی است همچنان ممنوع خواهد بود.

دانشگاه های ۱۰ استان همچنان تا پایان هفته تعطیل هستند

وی تاکید کرد : دانشگاه های ۱۰ استان همچنان تا پایان هفته تعطیل هستند مجدداً در این زمینه ارزیابی ریسک صورت می‌گیرد و احتمالاً تعطیلی دانشگاه‌ها تمدید می‌شود . در موضوع تعطیلی مدارس نیز کماکان وزارت بهداشت با تعطیلی مدارس موافق نیست و جاده هراز، چالوس و پروازها و قطارها به سمت جنوب کشور شاهد این موضوع هستند. تعطیلی مدارس به افزایش مسافرت های بین شهری می انجامد که قاعدتاً سازگار با اهداف این بسیج ملی نخواهد بود.

کرونا، ویروسی ناشناخته برای طب مدرن

ادعاهای کذب ساخت واکسن کرونا با ترکیبات گیاهی

جهانپور در پاسخ به سوالی درباره‌ توصیه‌های طب سنتی در زمینه‌ افزایش مقاومت بدن در مقابل کرونا ویروس جدید گفت: اگر به عنوان نظام سلامت بخواهیم صحبت کنیم، هیچ کدام از این موارد علمی نیست اما همکاران آکادمیک طب سنتی در این زمینه درباره‌ ارتقای سلامت توصیه‌هایی دارند. در مجموع این بیماری برای طب مدرن هم ناشناخته است ولی به هر حال تجربیاتی در طب ایرانی وجود دارد که می‌تواند ارتقاء سلامت را به دنبال داشته باشد و سیستم ایمنی بدن را ارتقاء دهد. این موارد می‌توانند بدن را در مقابله با بیماری‌ها قوی‌تر کند.

وی ادامه داد: دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، توصیه‌هایی در این زمینه داشتند اما بعضا ادعاهایی خلاف واقع به ویژه در شبکه‌های اجتماعی در این زمینه می‌بینیم که حتی ادعای واکسن کرونا با ترکیب گیاهان را دارند که این موارد تخلف است و قابلیت پیگیری قانونی خواهد داشت.

کرونا ویروس جدید هنوز داروی قطعی ندارد

وی ادامه داد: مشخص آن است که بیماری کووید ۱۹ داروی قطعی ندارد  اما با نظر اساتید وطنی در کمیته درمان یک رژیم دارویی پنج گانه درباره‌ی این بیماری تصویب و درمان با آن آغاز شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که به دنبال مصرف این رژیم دارویی پنج گانه وضعیت بیماران بهتر شده است. قسمت اعظم این پنج دارو نیز در کشور تولید می‌شود اما در مجموع هیچ کدام از درمان‌ها هنوز به عنوان گزارش مدون مبنی بر اثربخشی نیست.

ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی‌شود

وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره‌ی تقاضای زیاد برای استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده گفت: استفاده از ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی‌شود. گروه‌های پرخطر و در معرض خطر که مواجهه با بیماران دارند، باید از ماسک استفاده کنند. در مجموع تولید رایگان ماسک با اولویت استانهایی است که بیماری در آنها دیده شده و همچنین با اولویت گروه‌های پرخطر از طریق شبکه‌های بهداشتی درمانی صورت خواهد گرفت. این روند از روز گذشته در قم آغاز شده است. به این ترتیب که پک‌های حفاظتی شامل ماسک و مواد ضد عفونی کننده و بروشورهای آموزشی درب منازل تحویل خواهد شد.  تا شب گذشته ۷۰۰ هزار پک وارد شهر قم شده بود که مراحل توزیع آن نیز آغاز شده است. استدعا داریم که افراد استفاده بی‌مورد از ماسک نداشته باشند.

برخی‌ها خطر افزایش بیماری با سفرها را جدی نگرفته‌اند

وی همچنین درباره‌ی بیماری که در شهرستان قشم تشخیص قطعی کووید ۱۹ داده شد گفت: این فرد مسافر قشم و ساکن قم است که برای مسافرت به قشم رفته  بود. حال عمومی وی مساعد گزارش شده است اما به نظر می‌رسد برخیها هنوز خطر انتقال بیماری با افزایش مراودات و سفرها را جدی نگرفته‌اند. سفر به استانهای شمالی یا جنوبی و ... کمکی به پیشگیری نخواهد کرد بلکه خطر شیوع آن به اطرافیان و البته سایر استان‌ها را افزایش خواهد داد.

وی تاکید کرد: اکنون زمان مناسبی برای  مسافرت نیست. حتی در مورد سفرهای  غیر ضروری درون شهری به ویژه برای افراد مسن یا بیماران استفاده کننده از داروهای سرکوب کننده  سیستم ایمنی، باید با محدودیت انجام شود. مردم به این مباحث توجه جدی داشته باشند.

کار ضروری ندارید در خانه بمانید

جهانپور تاکید کرد: در حال حاضر هیچ جای کشور امن‌تر از خانه خودشان نخواهد بود، اگر کار ضروری وجود ندارند در خانه بمانند و اطلاعات را از رسانه‌های رسمی دنبال کنید و ترددها صرفا برای سفرهای ضروری باشد. این موضوع را جدی بگیرید. رعایت این موارد قطعا در کاهش میزان ابتلا  و قطع زنجیره انتقال در مناطق مختلف موثر خواهدبود.

علت تفاوت در آماردهی کرونا در ایران با سایر کشورها

وی با اشاره به ۱۵ فوتی بیماری کووید ۱۹ در کشور در میان مبتلایان قطعی این بیماری گفت: ممکن است تفاوتی در نحوه ارائه آمار ما با برخی از کشورهای دیگر وجود داشته باشد. برخی از کشورها به ویژه کشورهای اطراف ما ممکن است ساختار شناسایی فعالی نداشته باشند و یا فناوری شناسایی آن را نداشته باشند. همچنین ممکن است نظام ثبت داده‌های بیماری‌های واگیر را نداشته باشند.

فیلم/معاون کل وزارت بهداشت کرونا گرفت/حریرچی:من هم کرونایی شدم

علیرضا وهاب زاده مشاور رسانه ای وزارت بهداشت از ابتلا ایرج حریرچی به کرونا خبرداد.

او در توئیتر خود نوشت:تست کرونای دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت که در چند روز گذشته در خط مقدم مبارزه با کرونا حضور داشت مثبت اعلام شد.
پیش از این وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیرو دستور رییس جمهوری مبنی بر تشکیل ستاد ویژه مدیریت پیشگیری از آلودگی با ویروس کرونا، در حکمی ایرج حریرچی را به عنوان دبیر این ستاد منصوب کرده بود. 
 
 
سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد: از مردم ساکن شهرهای آلوده به ویروس کرونا خواهش می کنیم محل زندگی خود را ترک نکنند تا مجبور به اعمال قرنطینه نشویم.
 
 
 غلامحسین اسماعیلی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، از تمهیدات ویژه بهداشتی و قضایی در زندان های کشور خبر داد و گفت: در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضائیه و متعاقب گزارش سازمان پزشکی قانونی از وضعیت مبتلایان به این ویروس در برخی استان ها، حسب دستور ریاست قوه قضاییه مقرر شد کمیته ویژه ای توسط سازمان زندان ها با همکاری و مشارکت پزشکی قانونی و وزارت بهداشت و درمان تشکیل و اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه در جهت حفظ سلامت زندانیان انجام و پیش بینی لازم در زمینه تدارک بخش های پزشکی و درمانی صورت پذیرد.

سخنگوی قوه قضائیه به تشکیل کمیته ای قضائی با موضوع بررسی وضعیت زندانیان اشاره کرد و افزود: همچنین در جلسه شورای عالی قوه قضائیه مقرر شد کمیته ای به ریاست معاون اول قوه وضعیت قضایی زندانیان را بررسی و به اتخاذ و ابلاغ سیاست کیفری مناسب به واحد های قضایی بپردازد.

دکتر زالی، فرمانده مدیریت بیماری کرونا در تهران شد

دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فرماندهی عملیات مربوط به مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران را به دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر محول کرد

ابتلای 4 نماینده مجلس به کرونا صحت دارد؟

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره اینکه آیا چهار نماینده مجلس مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، گفت که چنین چیزی صحت نداد.

علی نوبخت حقیقی ابتلای چهار نماینده به ویروس کرونا را رد کرد.

وی ادامه داد: البته روز گذشته از کلیه نمایندگانی که به نحوی در مناطق آلوده به کرونا تردد داشتند، تست کرونا گرفته شد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس همچنین در واکنش به انتشار اخباری به نقل از او درباره ابتلا دو نماینده مجلس به کرونا گفت: چنین چیزی صحت ندارد. صحبت من درباره ابتلای دو همکار پزشکم به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری بود که از آن  به اشتباه برداشت ابتلاء دو نماینده مجلس شد که صحت ندارد. ضمن آنکه این دو پزشک نیز در حال درمان هستند.

روز گذشته بعد از اعلام گرفتن تست کرونا از نمایندگان در پارلمان، برخی از رسانه‌ها از ابتلای چهار نماینده مجلس به کرونا ویروس خبر داده بودند.

ربیعی: در اطلاع‌رسانی کرونا با صداقت عمل کردیم

سخنگوی دولت گفت: کاستی‌ها و مشکلاتی در مقابله با ویروس کرونا وجود دارد، اما تا امروز در اطلاع رسانی با صداقت رفتار کردیم؛ شاید در روزهای آینده بمب‌های خبری از کشورهای منطقه شاهد باشیم، کشورهایی که در زمینه آمار مبتلایان پنهان کاری کرده بودند.

کرونا در هفته های آینده نزولی می شود

سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه مهار و کنترل اپیدمی ناشی از ویروس کرونا در دو بعد واقعیت میدانی و افکار عمومی معنا پیدا می‌کند، گفت: خوشبختانه در روزهای اخیر یک عزم ملی و هماهنگی در عالی‌ترین سطوح مدیریتی کشور پدید آمده که نتیجه آن مهار نسبی شیوع ویروس کرونا در کشور است.

ورود ارتش به ماجرای ویروس کرونا

امیر دریادار حبیب الله سیاری در دیدار وزیر بهداشت گفت: به دستور فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز با وزیر بهداشت دیدار کردیم تا هماهنگی های بین این دو نهاد را انجام دهیم که از توانمندی ارتش جمهوری اسلامی ایران در کمک به وضعیت بیماری کروناویروس (کووید19) بیشتر استفاده کنیم.

معاون هماهنگ کننده ارتش اظهار کرد: در سازمان ارتش جمهوری اسلامی ایران، امکاناتی برای رزم در صحنه های واقعی داریم، اما در شرایط بحران، آمادگی داریم که از ظرفیت های موجود در سازمان ارتش، برای رفع آلودگی در سطح کلان استفاده کنیم.

پیگرد قانونی برای بهنوش بختیاری به علت تبلیغ شربت کرونا

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد:در روز‌های گذشته یکی از سلبریتی‌ها در فضای مجازی اقدام به تبلیغ شربت پیشگیری از ویروس کرونا می‌کرد که به دستور دادستانی تحت پیگیرد قانونی قرار گرفت. از شهروندان درخواست می‌کنیم‌که به این گونه تبلیغات توجه نکنند.

پاسخ مروی به احتمال تعطیلی حرم به دلیل شیوع ویروس کرونا

احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی درباره احتمال تعطیلی حرم به دلیل شیوع ویروس کرونا اعلام کرد:دو شب پیش با وزیر بهداشت تلفنی صحبت کردم و به رییس دانشگاه علوم‌پزشکی هم نامه نوشتم. ما در این حوزه‌ها نظر و دخالتی نداریم. وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی هر نظری داشته باشند، تابع نظر آنها هستیم.

کشف بیش از 8 میلیون ماسک در تهران

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی  از کشف ۳.۵ میلیون ماسک در ۳۶ ساعت گذشته خبر داد و گفت: علاوه بر این، ۵ میلیون ماسک هم پلیس کشف کرده که پرونده آن هنوز به تعزیرات ارجاع نشده است.

واردات ماسک تنفسی آزاد شد/کالا به حد کافی هست؛ مردم نگران نباشند

وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) از صدور مجوز برای واردات ماسک‌های تنفسی خبر داد و گفت: به بانک مرکزی ابلاغ کردیم که واردات ماسک اولویت اول دریافت ارز است و در کنار آن مجوز موقت برای تغییر خطوط تولیدی برخی کارخانه‌ها نیز صادر شده است.

رضا رحمانی امروز (سه‌شنبه) در نشست هماهنگی طرح نظارت و بازرسی ویژه نوروز و ماه مبارک رمضان، با بیان اینکه ظرفیت‌های تولیدی مناسبی در حوزه صنایع غذایی وجود دارد، از افزایش ۲۰ درصدی تولید مواد غذایی در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: بخشی از کالاهای اساسی وارداتی نیز بیشتر از سال‌های قبل وارد شده است.

هراس اجتماعی در برابر کرونا مناسب نیست

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به شیوع کرونا در ایران واکنش نشان داد.

چهارمین جلسه ستاد هماهنگی اجرای نقشه مهندسی فرهنگی به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری برگزار شد.

سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هراس عمومی ایجاد شده در پی شیوع ویروس کرونا مناسب نیست و نگرانی های اجتماعی باید متناسب با سطح مسأله باشد و نظام آموزشی نباید لطمه ببینند.

با فرصت طلبان کروناویروس برخورد شود

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به شیوع ویروس کرونا گفت: باید آموزش‌ها به شکل مستمر ارائه شود ولی نباید اجازه دهیم فضای جامعه مورد هجوم فرصت طلبان و سوءاستفاده گران قرار بگیرد. لذا وزارت ارشاد باید مواجهه مناسب با فرصت طلبان در دستور کار خود قرار دهد و ارزش‌های دینی و ملی در کمک به هموطنان مورد توجه قرار گیرد.

محمود میرلوحی در دویست و یکمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری گفت: از پرستاران، پزشکان و شاغلین در بخش بهداشت که در خط مقدم مواجهه و مقابله با ویروس کرونا قرار گرفتند سپاسگزارم و به همه آنها خدا قوت می‌گویم.

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

95 نفر درکشور کرونا دارند

مرگ 15 نفر به علت کرونا

روش استفاده از ماسک

نحوه ضدعفونی

فیلم/معاون کل وزارت بهداشت کرونا گرفت/حریرچی:من هم کرونایی شدم

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.