اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

کرونا؛ افت ۴ درصدی سهام ایتالیا /سقوط ۷۰۰ واحدی داوجونز

کرونا؛ افت ۴ درصدی سهام ایتالیا /سقوط ۷۰۰ واحدی داوجونز

سهام ایتالیا در حالی با سقوط سنگین ۴ درصدی روبرو شد که سومین اقتصاد بزرگ اروپا در حال مقابله با بزرگترین اپیدمی ویروس کرونا در خارج از آسیا می‌باشد.همچنین داده‌های بازارهای جهانی نشان می‌دهد که شاخص داوجونز با آغاز معاملات امروز ۷۰۰ واحد سقوط خواهد کرد.

 سهام ایتالیا در حالی با سقوط سنگین ۴ درصدی روبرو شد که سومین اقتصاد بزرگ اروپا در حال مقابله با بزرگترین اپیدمی ویروس کرونا در خارج از آسیا می‌باشد.

مدارس، موزه‌ها، سینماها و دانشگاه‌ها تعطیل شدند و سایر رویدادهای عمومی شامل مسابقات فوتبال سری‌ای ایتالیا کنسل شدند.

خانه اوپرای میلان، لا اسکالا، فعالیت‌های خود را تعطیل کرد، در حالی که فشن شوی جورجیو آرمانی بدون هیچ خریدار یا رسانه‌ای شوی خود را به عنوان بخشی از هفته مد میلان برگزار کرد.

با باز شدن بازارهای سهام اروپا در روز دوشنبه، وحشت از ویروس کرونا باعث شد تا شاخص فوتسی میلان ۹۹۰ واحد یا ۴ درصد سقوط کند و به ۲۳۸۰۸ واحد برسد. سهام بانک‌های ایتالیا به شدت سقوط کرد، در حالی که معاملات سهام باشگاه ورزشی یونتوس بعد از سقوط ۱۱ درصدی سهام آن متوقف شد.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا به ۱۵۲ نفر رسید و ۴ نفر هم جان خود را به این علت از دست دادند.

 

سقوط ۷۰۰ واحدی داوجونز با آغاز معاملات امروز

در حالی که وحشت از شیوع سریع ویروس کرونا در جهان تشدید شده است، داده‌های بازارهای جهانی نشان می‌دهد که شاخص داوجونز با آغاز معاملات امروز ۷۰۰ واحد سقوط خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در حالی که وحشت از شیوع سریع ویروس کرونا در جهان تشدید شده است، داده‌های بازارهای جهانی نشان می‌دهد که شاخص داوجونز با آغاز معاملات امروز ۷۰۰ واحد سقوط خواهد کرد.

داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که شاخص‌های اس‌اندپی و نزدک هم با باز شدن بازارهای آمریکا با سقوطی سنگین روبرو خواهند شد.

سرمایه‌گذاران با نگرانی زیاد تحولات مربوط به شیوع ویروس کرونا در خارج از چین را زیر نظر گرفته‌اند. تعداد مبتلایان در کره‌جنوبی، ایران و ایتالیا در روزهای اخیر به شدت افزایش یافته‌اند. کره‌جنوبی در این میان بالاترین سطح هشدار را اعلام کرده و تعداد مبتلایان آن هم به ۷۵۰ نفر رسید ه است.

سهام ایرلاین‌های کره‌جنوبی از ارزش افتادند


سهام هواپیمایی کره‌جنوبی و آسیاناایر به دنبال جهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کره‌جنوبی که رقم آن از ۷۰۰ نفر بالاتر رفته است، بیش از ۵ درصد سقوط کردند.

 به دنبال جهش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کره‌جنوبی که رقم آن از ۷۰۰ نفر بالاتر رفته است، سهام هواپیمایی کره‌جنوبی و آسیانا ایر بیش از ۵ درصد سقوط کردند.

افت سهام ایرلاین های کره جنوبی

سهام هواپیمایی ایر بوسان، که ارائه کننده پروازهای اقتصادی و ارزان است، با سقوط ۳.۸۹ درصدی روبرو شد.

آسیانا ایر پروازهای خود به دائگو را تا ۹ مارس لغو کرد و هواپیمایی کره‌جنوبی هم همه پروازهای خود به دائگو را تا ۲۸ مارس کنسل کرد.

شهر دائگو با بیشترین تعداد مبتلایان جدید به کرونا روبرو شده است./مهر

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.