اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

مسمومیت 15 نفر براثر گازگرفتگی

مسمومیت 15 نفر براثر گازگرفتگی

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی استان البرز اعلام کرد که طی هفته گذشته ۱۵ نفر بر اثر نشت گاز منواکسید کربن مسموم شدند.

دکتر مهرداد باباییاظهار داشت: طی این مدت کارشناسان فوریت‌های پزشکی البرز برای انجام ۱۰ ماموریت با فوریت گاز گرفتگی اعزام شدند و به ۱۵ نفر با مشکل مسمومیت با منواکسید کربن خدمات درمان ارائه دادند.

وی ادامه داد: ۱۲ نفر ضمن دریافت خدمات درمانی پیش بیمارستانی به مراکز درمانی منتقل شدند و سه  نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

همچنین در هفته‌ای که گذشت کارشناسان پرستاری واحد ارتباطات و تریاژ تلفنی مرکز اورژانس البرز به بیش از ۹هزار و ۹۰۰ تماس تلفنی پاسخگو بودند.

بابایی خاطرنشان کرد: در همین مدت تکنسین‌های اورژانس برای انجام ۳ هزار و ۴۵ ماموریت اعزام شدند.

به گفته وی، در جریان انجام این تعداد ماموریت،۲۸۹ مورد امدادرسانی به حوادث ترافیکی و ۲ هزار و۷۵۴ ماموریت نیز به منظور درمان و انتقال بیماران و مصدومان حوادث غیرترافیکی صورت گرفت.

این مسوول،‌تعداد بیماران اعزامی به مراکز درمانی توسط آمبولانس‌های اورژانس را یک هزار و ۱۵۰ نفر اعلام کرد و اظهارداشت: هزار و۳۴۶نفر از خدمات درمان سرپایی برخوردار شدند.

وی بیان داشت: اورژانس هوایی البرز در هفته گذشته طی ۲ عملیات ۲ خانم باردار را از شهرستان طالقان به مراکز درمانی کرج انتقال داده و در عملیات جستجوی کوهنوردان گرفتار در بهمن در منطقه واریان،، در انتقال تیم جستجو مشارکت داشت.

وی یاد آورشد: بدنبال اعلام رسمی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مینی بر ورود ویروس کورونا به کشور و ابتلای چند تن از هموطنان ، در دانشگاه علوم پزشکی البرز ، قرارگاه پدافند زیستی مقابله با کرونا تشکیل شده و مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی البرز نیز بعنوان دبیرخانه قرارگاه در آماده باش کامل به سرمی برد./ ایرنا

گاز گرفتگی مرگبار پدر و فرزند در خانه

 

 

 

کپی