اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

آیا فناوری تشخیص چهره در دانشگاه کالیفرنیا ملغی می شود؟

آیا فناوری تشخیص چهره در دانشگاه کالیفرنیا ملغی می شود؟
بیتا میرعظیمی خبرنگار

سازمان ملی دفاع از حقوق دیجیتال آمریکا از مسئولین دانشگاه کالیفرنیا درخواست کرد تا طرح فناوری تشخیص چهره دانشجویان را ملغی کند.

این هشدار در حالی از سوی سازمان دفاع از حقوق دیجیتال شهروندان امریکا  صورت میگیرد که سال گذشته این دانشگاه اولین مکان آموزشی بود که فناوری تشخیص چهره را برای نظارت های امنیتی در دانشگاه به اجرا گذاشته و به دیگر دانشگاه ها نیز پیشنهاد داد.

در همین ارتباط اوان گرر ، معاون سازمان ملی وکالت دفاع از حقوق دیجیتال گفت: مشکلات این نرم افزار شناسایی چند وجهی بوده ونگرانیها و دردسرهایی را برای دانشجویان ایجاد کرده است؛ چرا که به درستی اثبات شده است که فناوری فعلی همیشه درست عمل نکرده و در شناسایی زنان و افراد غیر سفید پوست اعم از (سیاهان وزردپوستان) نادرست عمل میکند.
وی افزود: این بدان معناست که این گروه ها بیشتر با جنبه های آزاردهنده ای اعم از عدم شناسایی و قفل شدن در خوابگاه و همچنین اشتباه از سوی پلیس مواجه شده و نگرانهای آن ها را دو چندان کرده است.
این کارشناس فناوری در عین حال تأکید کرد: فناوری تشخیص چهره همچنین مستعد هک شدن است. بدینگونه که  اسکن صورت شما همانند شماره تأمین اجتماعی ، یک شناسه منحصر به فرد است. اگر روزی شماره تأمین اجتماعی شما هک شود ، می توانید شماره جدیدی را دریافت کنید. اما اگر اسکن صورت شما به درستی انجام نشده و خطایی در آن رخ دهد شما نمیتوانید چهره جدیدی را ساخته و یا بدست آورید.
از سویی دیگر آملیا ونس ، مدیر حفظ حریم خصوصی جوانان و آموزش و پرورش در آینده برای حفظ حریم خصوصی گفت: نگرانی های مربوط به فناوری تشخیص چهره برای مؤسسات آموزش عالی مشکل ساز است. چرا که این سیستم ها در شناسایی صحیح کودکان و بزرگسالان بسیار بد عمل کرده و همزمان میلیون ها دلار هزینه را نیز بر جای می گذارد. هنوز مسئولین این دانشگاه به پیش نویس ازائه شده برای لغو فناوری تشخیص چهره برای اسکن چهره دانشجویان پاسخی نداده اند؛

بیشتر بخوانیم:ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره در اتحادیه اروپا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.