اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

گذشت اولیای دم قاتل را نجات داد

گذشت اولیای دم قاتل را نجات داد

با تلاش اعضا و دبیران شوراهای حل اختلاف شهرستان شهرکرد یک فقره پرونده قتل که منجر به صدور رای قصاص برای متهم شده بود پس از ۲ سال به صلح و سازش منجر شد.

شاپور شمس رییس شوراهای حل اختلاف دادگستری چهارمحال وبختیاری گفت: این پرونده قتل در بهمن امسال به همت اعضاء شوراهای حل اختلاف شهرستان شهرکرد و با تلاش معتمدان و ریش‌سفیدان محلی به صلح و سازش منجر شد.

وی اظهار داشت: محکوم این پرونده در تاریخ ۷ اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ یک به جرم وقوع فقره قتل در زندان شهرکرد به‌سر می‌برد و پس از گذشت ۲ سال با گذشت اولیاء دم و بخشش قاتل، پرونده مختومه شد.   

شمس گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۶ پرونده قتل در استان که منجر به قصاص شده بود، با بزرگواری اولیای دم و پادرمیانی اعضاء شورای حل اختلاف استان و ریش‌سفیدان به منجر به صلح و سازش شده است.

 در ۱۰ سال گذشته ۶۷ فقره پرونده قتل عمد که بعد از رسیدگی در شعبات کیفری استان منجر به صدور حکم قصاص شده بود، با ورود شورای حل اختلاف، ریش سفیدان و معتمدان و گذشت اولیاء دم به صلح و سازش منتهی شده است.

هم‌اکنون ۱۳۰ شعبه شورای حل اختلاف شهری و روستایی با فعالیت ۶۵۰ نفر دبیر و عضو در استان چهارمحال وبختیاری فعال است./ ایرنا

 

نجات یک محکوم به قصاص از طناب دار

 


کپی