اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

تهرانی‌ها کجا می‌توانند رای بدهند؟ / لیست حوزه‌های اخذ رأی در پایتخت

تهرانی‌ها  کجا می‌توانند رای بدهند؟ / لیست حوزه‌های اخذ رأی در پایتخت

رای گیری برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین دوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری در استان تهران از ساعت ۸ صبح امروز جمعه - دوم اسفند-در شعب اخذ رای مشخص شده در نقاط مختلف استان تهران آغاز شده است.

به گفته مسئولان ستاد انتخابات استان تهران ۶ هزار و ۶۸۹ شعبه اخذ رای در شش حوزه انتخابیه آن مستقر هستند که از این تعداد، ۶ هزار و ۲۲۸ شعبه ثابت و ۴۶۱ شعبه سیار در قالب ۶ هزار و ۱۱۲ شعبه شهری و ۵۷۷ شعبه روستایی آرای مردم را جمع آوری می کنند.

با توجه به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای خبرگان رهبری به طور همزمان برگزار می شود در مجموع حدود ۱۳ هزار و ۳۷۸ صندوق اخذ رای و ۱۱ میلیون برگ تعرفه در شعب اخذ رای استان تهران توزیع شده است.

پایتخت نشینان قرار است در جریان انتخابات مجلس یازدهم در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس از میان یکهزار و ۲۶۴ نامزد، ۳۰ نفر را برای نمایندگی مجلس انتخاب کنند.

در این حوزه ، چهار هزار و ۹۴۹ شعبه اخذ رای در ۱۷ حوزه اصلی و فرعی، آرای مردم را جمع آوری می کنند.

برای اقلیت های دینی نیز ۳۵ شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه تهران پیش بینی شده است تا پیروان چهار اقلیت دینی کلیمیان، ارامنه شمال، زرتشتیان و آشوری کلدانی بتوانند با حضور در شعبات پیش بینی شده، نمایندگان خود را در مجلس انتخاب کنند.

ایرنا برای تسهیل دسترسی مردم حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس به شعبات اخذ رای، فهرست آنها را منتشر کرده است و واجدین شرایط می توانند از طریق این لینک (https://img9.irna.ir/d/r2/2020/02/12/0/156963503.pdf) نشانی همه شعبه ها را دریافت کنند.

لیست حوزه‌های اخذ رای در تهران را اینجا ببینید

استان تهران علاوه بر پایتخت، دارای پنج حوزه انتخابیه دیگر نیز هست.

مردم حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد با ۲۳ نامزد در  ۶۱۱ شعبه اخذ رای در قالب ۵ حوزه فرعی و اصلی، به یک نامزد رای می دهند.

رای دهندگان در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا با حضور در یکی از ۱۷۰ شعبه اخذ رای در قالب ۴ حوزه اصلی و فرعی ، یک نامزد را از میان ۲۰ نامزد حاضر در عرصه رقابتها به عنوان نماینده خود در مجلس یازدهم انتخاب می کنند.

حوزه انتخابیه رباط کریم و بهارستان نیز با ۳۵ نامزد، ۳۴۴ شعبه اخذ رای دارد تا واجدین شرایط بتوانند با حضور در یکی از آنها، نماینده خود را انتخاب کنند.

حوزه انتخابیه پاکدشت هم امروز با 8 نامزد و ۱۵۴ شعبه اخذ رای در قالب دو حوزه فرعی و اصلی در حال جمع آوری آرای مردم است.

مردم حوزه انتخابیه دماوند و فیروزکوه در شمال شرق استان تهران باید با حضور در یکی از ۱۷۰ شعبه اخذ رای تعیین شده، یک نفر را از میان ۱۱ نامزد حاضر در عرصه رقابتها برگزینند.

مردم شش حوزه انتخابیه استان تهران امروز بطور همزمان در انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری نیز شرکت می کنند و باید از میان نامزدهای معرفی شده به صورت استانی، سه نفر را به عنوان نماینده خود در مجلس خبرگان انتخاب کنند./ایرنا

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.