اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی:

عراق به مسافران ایران ویزا نمی دهد/پروازها به کویت متوقف است

عراق به مسافران ایران ویزا نمی دهد/پروازها به کویت متوقف است

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: کشور عراق هیچ ویزایی برای مسافران ایرانی صادر نمی‌کند و کشور کویت به صورت کامل پرواز‌های خود را قطع کرده است.

مقصود اسعدی سامانی، با بیان اینکه هیچ ویزایی برای مسافران ایرانی جهت تردد به کشور عراق از روز چهارشنبه صادر نمی‌شود گفت: طی دو روز گذشته انجام پرواز‌ها به کشور عراق تنها برای مسئولان، دیپلمات و مسافران عراق انجام می‌شود و کشور عراق هیچ ویزای از روز چهارشنبه برای مسافران ایرانی صادر نمی‌کند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه پرواز‌ها به کشور کویت به صورت کامل متوقف شده است، گفت: کشور عراق اجازه هیچ پروازی به کشور ایران را نمیدهد و متاسفانه این اقدام برای حوزه هوایی کشور مشکل ساز خواهد شد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی توضیح داد: باید هرچه سریعتر وزارت بهداشت اقدامات لازم جهت برطرف شدن ویروس کرونا را انجام دهد تا پرواز‌ها به حالت عادی به ویژه برای کشور‌های عراق و کویت بازگردد.

او تصریح کرد: تا اطلاع ثانوی توقف پرواز‌ها ادامه خواهد داشت، اما امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل برای حوزه پروازی برطرف شود چرا که در ایام نوروز ممکن است این اقدامات زمینه‌ساز کاهش پرواز‌های داخلی و خارجی شود.

دبیر انجمن شرکت‌های هوایی تاکید کرد: امیدواریم تنها کشور عراق و کویت این تصمیم را برای پرواز‌های ایرانی بگیرد چراکه خسارت‌های بسیار زیادی به کشور در این حوزه وارد خواهد شد.

او درباره پرواز‌های ایران به چین هم اعلام کرد: طبق آمار‌هایی که ارائه شده شرکت هواپیمایی ماهان تنها پرواز‌های باری آن هم تحت نظارت وزارت بهداشت جهت ارائه کمک‌های بشردوستانه انجام می‌دهد و از زمانی که تصمیم برای توقف پرواز‌ها به چین گرفته شده هیچ بلیتی از ایران برای کشور چین فروخته نشده است./باشگاه خبرنگاران

محدودیت تردد کامیونی‌های ایرانی به عراق مربوط به کرونا نیست

هیچ پروازی به چین نداریم

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.