اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

مشارکت ۱۷ هزار نفر از مردم آذربایجان شرقی در ساعات اولیه آغاز رای گیری

مشارکت ۱۷ هزار نفر از مردم آذربایجان شرقی در ساعات اولیه آغاز رای گیری

مردم استان‌های کشور، در ساعات ابتدایی آغاز اخذ رای، با حضوری پرشور و در صف‌های طولانی در ۲۰۸ حوزه انتخابیه، در پای صندوق‌های رای حاضر و اقدام به انداختن آرای خود کردند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی از مشارکت ۱۷ هزار نفر در ساعات اولیه آغاز رای گیری در این استان خبر داد.

علیار راستگو در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب اظهار کرد: ۶۲ هزار نفر در سطح استان در اجرای این حماسه بزرگ اعم از عوامل اجرایی، نظارت پشتیبانی و لجستیکی مشارکت دارند و از تمامی عوامل قدردانی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با بیان اینکه مشارکت مردمی یکی از موضوعات مهم است، گفت: امروز ملت قهرمان پرور تبریز به ویژه افراد مسن‌ پای صندوق‌های رای آمده‌اند.

وی با بیان اینکه طبق اعلام ستاد انتخابات کشور و شورای نگهبان، اثر انگشت با استامپ حین رای گیری اجباری نیست، اظهار کرد: با توجه به وجود دستگاه اهراز هویت در تمامی شعبات اخذ رای و وارد کردن شماره و سریال شناسنامه به این سیستم، واجدین رای دهی مشخص می‌شود.

استاندار ایلام: حضور مردم بار دیگر دشمنان را ناامید خواهد کرد

استاندار ایلام گفت: امروز حضور مردم در این انتخابات تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

«قاسم سلیمانی دشتکی»  با حضور در شعبه اخذ رای مدرسه توحید شهر ایلام در نخستین ساعت آغاز رای گیری، رای خود را  به صندوق انداخت.

وی در گفت و گو با خبرنگاران انتخابات امروز را نماد اتحاد ایران اسلامی دانست و گفت :امروز مردم ایلام با حضور در این انتخابات تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهند کرد.

نوذری معاون سیاسی استاندار نیز اظهار کرد: ئیس ستاد انتخابات استان ایلام از استقرار ۵۵۳ شعبه اخذ رای در ایلام خبر داد و گفت: ۴۵۰ هزار نفر از جمعیت استان واجد شرایط رای دادن هستند.

معاون استاندار ایلام با اشاره به اینکه ۲ حوزه‌ی اصلی و ۲۵ حوزه‌ی فرعی داریم و ۵۵۳ شعبه اخذ رأی، ۳۸۰ شعبه‌ی ثابت و ۱۷۳ شعبه سیار داریم، تصریح کرد: ۴۵۰ هزار نفر واجدین شرایط داریم که ۳۱۷ هزار در حوزه ایلام و ۱۳۳ هزار نفر در حوزه‌ی دهلران هستند.

 

مردم با حضور خود نشان می‌دهند دلبسته نظام و انقلاب هستند

استاندار بوشهر گفت: خدا را شاکر هستیم که روز موعود فرا رسید و مردم غیور و بزرگوار استان بوشهر همواره ثابت کرده اند که پشت نظام و انقلاب هستند.

عبدالکریم گراوند صبح روز جاری با حضور در پای صندوق های رای در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خوشبختانه ۹۸ درصد شعب سطح استان بوشهر شروع به کار کرده اند و گزارش ها مبنی بر حضور مردم و نوید مشارکت حداکثری است.

وی با بیان اینکه انتخابات یک تکلیف است، افزود: قطعا مردم عزیز استان بوشهر در همه صحنه های انقلاب ثابت کرده اند که در مسیر رهبری و نظام و انقلاب اسلامی قدم برداشته اند.

به گزارش ایسنا، مقام عالی دولت در استان بوشهر اظهار کرد: امیدوارم مردم عزیز استان عنایت نمایند که تا پیش از پایان زمان قانونی انتخابات رای خود را به صندوق بیاندازند.

عبدالکریم گراوند مردم عزیز در این روز پرشور رویداد بی نظیری را رقم خواهند زد، بیان کرد: قطعا مردم در این رویداد بزرگ سیاسی حضور پیدا کرده و با حضور خود نشان می دهند که دلبسته نظام و انقلاب هستند.

 

شعبه در شهرستان لردگان فعال است

فرماندار لردگان با بیان اینکه ۱۳۹ شعبه ثابت و سیار در این شهرستان آرای واجدین شرایط شرکت در انتخابات را اخذ می‌کنند، گفت: از این تعداد ۶۷ شعبه ثابت و ۷۲ شعبه سیار است.

ملک‌محمد قربان‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مقدمات برای برگزاری انتخابات پرشور و سالم در شهرستان لردگان از ماه‌ها قبل فراهم شده است.

فرماندار شهرستان لردگان با بیان اینکه ۱۳۹ شعبه ثابت و سیار در این شهرستان آرای واجدین شرایط شرکت در انتخابات را اخذ می‌کنند، افزود: از این تعداد ۶۷ شعبه ثابت و ۷۲ شعبه سیار است.

وی در ادامه گفت: تمام روال‌های قانونی برای انتخابات سالم توسط هیأت‌های اجرایی و نظارت در روزهای اخیر طی شده است و در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی برای برگزاری این انتخابات در شهرستان لردگان وجود ندارد.

قربان‌پور با شااره به حضور گسترده مردم در لحظات آغازین رای‌گیری، خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در انتخابات باردیگر نقشه‌های دشمنان جمهوری اسلامی را نقش برآب می‌کند.

 

حضور ۱۵۰ خبرنگار کردستانی در پوشش خبری انتخابات مجلس

 

رییس ستاد انتخابات استان کردستان از حضور ۱۵۰خبرنگار در سراسر استان برای پوشش خبری انتخابات خبر داد.

علی مفاخری صبح امروز جمعه (۲ اسفند ماه) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، توسط بیش از ۱۵۰ خبرنگار در استان کردستان پوشش داده می‌شود.

وی افزود: خبرنگاران تمامی نشریات محلی و سراسری، خبرگزاری‌های سراسری و صدا وسیما از آغاز زمان رای گیری به‌ صورت فعال، پوشش این انتخابات را بر عهده دارند.
صبح امروز جمعه دوم اسفند ماه زنگ رقابت یازدهمین  دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با سراسر کشور در کردستان به صدا در آمد.

یک هزار و ۲۳۴ شعبه اخذ رای شامل ۵۲۹ شعبه شهری، ۷۰۵ شعبه روستایی و از مجموع کل شعب اخذ رای، ۶۳۲ شعبه ثابت و ۶۰۲ شعبه سیار امروز در کردستان مشغول به فعالیت هستند.

طبق اعلام ستاد انتخابات استان کردستان در این استان کمتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۵۸ هزار و ۲۴۰ نفر رای اولی هستند که امروز در روند انتخابات ۶ نماینده خود را از بین ۹۴ داوطلب انتخاب می کنند.

استان کردستان دارای پنج حوزه انتخابیه و ۶ نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

حوزه انتخابیه سنندج شامل شهرستان‌های سنندج، کامیاران و دیواندره ۲ نماینده، حوزه انتخابیه بیجار یک نماینده، حوزه انتخابیه قروه شامل شهرستان‌های قروه و دهگلان یک نماینده، حوزه انتخابیه سقز شامل شهرستان‌های سقز و بانه یک نماینده و حوزه انتخابیه مریوان شامل شهرستان‌های مرویان و سروآباد یک نماینده است.

۹۵ کاندیدا شامل ۸۷ مرد و هشت زن در استان کردستان برای کسب ۶ کرسی مجلس شورای اسلامی با هم رقابت می‌کنند.

 

هر رای، تیری در چشم آمریکایی‌ها خواهد بود

 

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: هر رای مردم در انتخابات مجلس شورای اسلاکی، تیری در چشم آمریکایی‌ها، صهیونیستی ها و عوامل آنها در داخل کشور خواهد بود.

سردار "غلامعلی ابوحمزه" صبح امروز دوم اسفندماه در حاشیه حضور در حسینیه ثارالله استان کرمان در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم استان کرمان در انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک حضور گسترده، قوی و با شکوه خواهد بود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: هر رای مردم در انتخابات مجلس شورای اسلاکی، تیری در چشم آمریکایی‌ها، صهیونیستی ها و عوامل آنها در داخل کشور خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه این تیر باید به موقع و سر زمان خودش از سوی ملت ایران شلیک شود تصریح کرد: اعتقاد داریم حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی، یک حضور حداکثری خواهد بود و با توجه به شرایط این دوره و توطئه های دشمنان از یک سو و از طرفی با توجه به شهادت سردار سلیمانی و احساس تکلیف و وظیفه مردم به این شهید و راه این سردار سرافراز جهان اسلام، حضور مردم در این دوره از انتخابت از دوره های قبیل بیشتر و منسجم تر خواهد بود.

 

ثبت اثر انگشت در فرآیند انتخابات در اراک اجباری نیست

 

فرماندار اراک گفت: ثبت اثر انگشت در فرآیند انتخابات در اراک اجباری نیست.

حسین بختیاری اظهار کرد: افراد با در دست داشتن شناسنامه، کد ملی یا کارت ملی می‌توانند در شعب اخذ رای حوزه انتخابیه اراک، کمیجان و خنداب حضور یافته و رای بدهند.

براساس این گزارش، ۴۸ نفر متشکل از ١٢ نفر زن و ٣٦ نفر مرد در حوزه انتخابیه اراک، خنداب و کمیجان به عنوان کاندیدا در این دوره از انتخابات با یکدیگر به رقابت می پردازند.

به توصیه مسئولان، رای دهندگان در ساعات اولیه رای گیری در پای صندوق های رای حاضر شوند تا شاهد ازدحام رای دهندگان در شعب رای گیری در ساعات پایانی انتخابات نباشیم.

به گزارش ایسنا، ۳۰ نفر(٣ نفر زن و ٢۷نفر مرد) در حوزه انتخابیه ساوه و زرندیه، ١۵ نفر (یک نفر زن و ١۴ نفر مرد)در حوزه انتخابیه محلات و دلیجان، ۲١ نفر(٢ نفر زن و ١٩ نفر مرد) در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان،١٩ نفر(یک نفر زن و ١٨ مرد) در حوزه انتخابیه شازند و ۱۱ نفر (۱ نفر زن و ١٠ نفر مرد) در حوزه انتخابیه خمین در کارزار انتخابات در استان شرکت خواهند داشت.

 

ساماندهی ۳۰۸۰ شعبه اخذ رای در مازندران

 

دبیر ستاد انتخابات مازندران از ساماندهی ۳۰۸۰ شعبه اخذ رای در این استان خبر داد.

مهدی محمدی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تمهیدات لازم برای حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رای اظهار کرد: سه هزار و ۸۰ شعبه اخذ رای در مازندران ساماندهی شده است.

وی تصریح کرد: آمار واجدان شرایط رای دادن در  استان مازندران ۲ میلیون و ۴۳۴ هزار و ۴۵۵ نفر بوده که از این تعداد ۱۱۴ هزار و ۷۰۸ نفر رای اولی هستند.

دبیر ستاد انتخابات مازندران خاطرنشان کرد: از ۱۲۸ نامزد انتخاباتی، ۱۲۱ نفر مرد و ۷ نفر زن هستند.

محمدی ادامه داد: برای اخذ رای در استان مازندران حدود ۵۷ هزار نفر اعم از نیروهای نظارتی، اجرایی، امنیتی و بازرسی در برگزاری انتخابات مجلس یازدهم حضور دارند.

 

مردم با حضور در انتخابات انقلاب را تثبیت و بیمه می کنند

 

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با بیان اینکه مردم وظیفه ملی، اسلامی و میهنی خود را انجام دهند، گفت: انقلاب برای مردم است و مردم همیشه با حضور خود در صحنه‌ها انقلاب را تثبیت و بیمه کردند.

مصطفی آزادبخت جمعه دوم اسفندماه در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: مردم امروز بار دیگر با حضور پرشکوه خود در انتخابات برگ زرین دیگری را به افتخارات خود اضافه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه امیدواریم این انتخابات باعث حل بسیاری از مشکلات شود، تصریح کرد: حضور حداکثری برای نظام ما لازم و ضروری است و خیر و برکت زیادی همراه خواهد داشت.

آزادبخت با اشاره به انصراف تعدادی از نامزدهای انتخابات مجلس یازدهم در بعداز ظهر روز گذشته، یادآور شد: در حال حاضر ۱۵۰ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان برای کسب ۹ کرسی در مجلس با هم رقابت می‌کنند.

وی با بیان اینکه مردم بار دیگر حماسه‌ای بزرگ خواهند آفرید، خاطرنشان کرد: مردم استان همدان می‌توانند در ۱۲۸۷ شعبه اخذ رأی حضور یافته تا آراء خود را به صندوق‌های رأی بیندازند.

رئیس ستاد انتخابات استان همدان درباره دستگاه احراز هویت، بیان کرد: این دستگاه‌ها بسیار پیشرفته و کاربردی است که با وارد کردن شماره ملی فرد رصد می‌شود که این فرد قبلا رأی داده یا خیر که در سرعت انتخابات کمک می کند.

آزادبخت با بیان اینکه ۱۸ درصد دستگاه احراز هویت اضافه به فرمانداری‌ها داده شده است، ادامه داد: انتخابات از ساعت ۸ صبح شروع شده که مدت اولیه آن ۱۰ ساعت است اما درصورت نیاز تمدید خواهد شد./ ایسنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.