اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

انتقاد مهران مدیری از مردم در برنامه کتاب باز /نیم ساعت تا یه ربع کتاب بخوانید

انتقاد مهران مدیری از مردم در برنامه کتاب باز /نیم ساعت تا یه ربع کتاب بخوانید

مهران مدیری در برنامه «کتاب باز» با اجرای سروش صحت از تاثیر منفی پیشرفت تکنولوژی بر روابط و زندگی انسان انتقاد کرد.

 مهران مدیری چهارشنبه ۳۰ بهمن مهمان برنامه «کتاب‌باز» بود. او در این برنامه که با اجرای سروش صحت پخش می‌شود از تاثیر منفی تکنولوژی گفت.

بازیگر «درخت گردو» گفت: «جهان از یک جایی به واسطه تکنولوژی که خدا مخترعش را نابود کند نابود شد. ما نابود شدیم متوجه نیستیم. ما فکر می کنیم تکنولوژی به روابط و دانستن اخبار و خیلی چیزها کمک کرده. حسن‌ها یا ضعف‌های تکنولوژی را می‌دانم. نوستالژی باز هم نیستم اما در نتیجه تکنولوژی ذهن انسان و روابط اجتماعی آدم رفت به سمتی که تکلیفش مشخصه و این در ایران تشدید شده. خارج از ایران حداقل در هر کافی شاپ یک عده آدم یک قهوه جلوشان است و یک ساعت کتاب می‌خوانند. انسان هرچه از طبیعت خودش دورتر شد مشکلاتش بیشتر شد. هرچه به گذشته برمی‌گردی انسان به طبیعتش نزدیک می‌شود.»

بر اساس گزارش سینما مهران مدیری از مردم هم گلایه داشت: «در «دورهمی» انتقادهایم را از مسولین می کنم اما اینجا می‌خواهم انتقادی از مردم بکنم. روابط اجتماعی‌مان که وضعیتش این است؛ همه دارند همدیگر را تکه تکه می‌کنند. در جشنواره فجر،  اینستاگرام، همسایه ها، ترافیک، مردم، فامیل، اجتماع. چی این روابط را اصلاح می کند؟ معلومات. موضوعات سیاسی را چی اصلاح می کند؟ معلومات. اصلا آزادی و دموکراسی از معلومات می آید.نمی‌شود من هیچ کاری در زندگی نکنم و همه چیز خوب باشد. همه چیز برآمده از آگاهی عمومی جامعه است و این‌ها جز با فرهنگ و مطالعه و موسیقی و آموزش صحیح به دست نمی آید.من می‌فهمم اینکه مردم کتاب نمی خوانند و موسیقی گوش نمی دهند و .. به خاطر گرفتاری ها و شرایط خاص جامعه است اما در این مشکلات و معضلات جایگاه کتاب و موسیقی کجاست .مردم شاید بگویند تو این درگیری ها چجوری به کتاب برسیم! اما با تمام این مشکلات می‌توانیم نیم ساعت یا یک ربع در روز که کتاب بخوانیم. این تنها کاری است که می توانیم برای خودمان و جامعه‌مان بکنیم.»/خبرآنلاین

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.