اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

لحظه به لحظه با انتخابات امروز مجلس/ فردا پس از شمارش نهایی آرا، میزان مشارکت اعلام می شود

لحظه به لحظه با انتخابات امروز مجلس/ فردا پس از شمارش نهایی آرا، میزان مشارکت اعلام می شود

آیت‌الله خامنه‌ای: روز انتخابات روز جشن ملی است‌ / رییس جمهور: امیدواریم بهترین ها انتخاب شوند/ وزیر کشور: مردم با مراجعه به صندوقهای آرا ظرف ۱۰ ساعت مدت اولیه اقدام کنند/ حدود ۱۱ میلیون ایرانی در اتتخابات تا ساعت 17 شرکت کردند/ علی مطهری نیز پای صندوق رأی حضور یافت/کدخدایی: تخلفی که منجر به ابطال صندوق رای حوزه‌ای شود نداشتیم

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز از ساعت ۸ صبح در ۲۰۸ حوزه انتخابیه سراسر کشور آغاز شد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز(جمعه 2 اسفندماه 98) از ساعت 8 صبح در 208 حوزه انتخابیه سراسر کشور آغاز شد.

به گفته جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، 55 هزار شعبه اخذ رای آماده استقبال از هموطنان برای رای دادن است.  از مجموع 208 حوزه انتخابیه در سراسر کشور تعداد  174 حوزه دارای 1 نماینده، 21 حوزه 2 نماینده، 8 حوزه 3 نماینده، یک حوزه 4 نماینده، 2 حوزه 5 نماینده، 1 حوزه 6 نماینده و 1 حوزه هم 30 نماینده خواهد بود. 5 حوزه انتخابیه نیز به نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس یازدهم اختصاص دارد.

واجدان شرایط شرکت در این انتخابات، 57 میلیون و 918 هزار نفر هستند که 2 میلیون و 931 هزار نفر رأی اولی محسوب می‌شوند. کسانی که دوم اسفند 1380 و قبل از آن به دنیا آمده اند، می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند.

گزارش لحظه به لحظه از اخبار انتخابات در تهران و سایر نقاط کشور :

وزیر کشور: فردا پس از شمارش نهایی آرا، میزان مشارکت اعلام می شود

 
19:56 // وزیر کشور گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت۲۲تمدید شد.  عبدالرضا رحمانی فضلی در  ستاد انتخابات کشور با اعلام تمدید  انتخابات تا ساعت۲۲اظهار کرد:  فردا پس از  شمارش نهایی آرا، میزان مشارکت اعلام می شود.

زمان اخذ رای تا ساعت ۲۰ تمدید شد

زمان اخذ رأی به مدت دو ساعت یعنی تا ساعت ۲۰ (۸ شب) در سراسر کشور به جز استان چهارمحال و بختیاری تمدید شد.

وزیر اطلاعات: مردم همیشه نقش خود را به بهترین نحو ایفا کرده‌اند

وزیر اطلاعات با بیان این که حضور مردم در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی خوب بوده است، گفت: مردم همیشه نقش خود را به بهترین نحو ایفا کرده‌اند. حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی عصر جمعه با حضور در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: از اول صبح مرتب از طرق مختلف در جریان اخذ رأی در سراسر کشور بوده و با مدیران کل وزارت اطلاعات و ستاد انتخابات در تماس بوده‌ام.

کدخدایی: تخلفی که منجر به ابطال رأی حوزه ای شود تاکنون نداشته ایم

16:55 // عباسعلی کدخدایی پس از حضور در شعبه اخذ رای مسجد لرزاده در جمع خبرنگاران گفت: از صبح تاکنون یکسری تخلفات جزئی به ما گزارش شده است که اقدامات لازم برای برخورد با آن‌ها صورت گرفته است، اما تاکنون تخلفی که منجر به ابطال صندوق رای حوزه‌ای شود نداشتیم.  در خصوص کمبود تعرفه از چندین حوزه گزارش داشته‌ایم که هماهنگی‌های لازم با وزارت کشور در این خصوص صورت گرفته است.

استاندار تهران: تخلفات انتخاباتی جزئی است

استاندار تهران در مورد تخلفات انتخاباتی گفت: تخلفاتی عمدتا جزئی و مربوط به فضای مجازی گزارش شده است همچنین تخلفاتی قلیل در حوزه خرید و فروش رای به دست ما رسیده است. آن چیزی که تا به حال رصد کرده‌ایم گویای حضور مردم پای صندوق‌های رای مثل ادوار قبل بوده است. در تهران مردم عادت کرده‌اند که معمولا بعد از ظهر به پای صندوق‌های رای می‌آیند. تهمیدات لازم را برای تامین امنیت و سرعت بخشیدن به روند رای گیری در شعبات مختلف به وسلیه ابزار احراز هویت فراهم کرده‌ایم.


مشارکت حدود ۱۱ میلیون ایرانی در اتتخابات

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: حدود ۱۱ میلیون نفر در انتخابات شرکت کرده‌اند.

جمال عرف به ایسنا اظهار کرد: تاکنون حدود ۱۱میلیون نفر در سراسر کشور در انتخابات رای داده‌اند.

مشخصات نامزدها را کامل و خوانا بنویسید


ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای از مردم خواست، مشخصات نامزدهای مدنظر خود را به صورت کامل و خوانا قید کنند تا حق هیچ نامزدی ضایع نشود.

در اطلاعیه شماره ۳۰ ستاد انتخابات آمده است: هموطنان مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را به صورت کامل و خوانا قید کنند تا حقی از نامزدها هنگام شمارش و محاسبه آرا ضایع نشود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به ماده ۲۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزدهای انتخابات، خواهشمند است درهنگام نوشتن آرا، مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را که شامل نام، نام خانوادگی، کد و یا شهرت وی است، به‌ شکل کامل و خوانا قید کنند تا حقی از نامزدهای محترم در هنگام شمارش و محاسبه آرا ضایع نشود.

 

11:30 // سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با حضور در یکی از شعب اخذ رای در تهران، آرای خود را به صندوق انداخت.

 

---
---
---

12:51  || آیت‌الله شیخ حسن صانعی برای شرکت در انتخابات در حسینیه جماران حضور یافت.

11:55 || حضور علی مطهری نماینده فعلی مجلس در حسینیه ارشاد برای رای دادن.

12:30  || علی مطهری نماینده فعلی مجلس شورای اسلامی در حسینیه ارشاد: مردم باید در انتخابات شرکت کنند و در همین دوره هم نمایندگان خوش‌فکری حضور دارند؛ هر مقدار مشارکت بالاتر باشد، مجلس واقعی‌تر خواهد بود و این مشارکت پیام مقاومت خوبی دارد برای اسرائیل و آمریکا.

مطهری: ته دلم راضی نیست ولی در انتخابات شرکت کردم/ مردم اگر انتقاد هم دارند در انتخابات شرکت کنند

12:28  || حضور آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران در حسینیه جماران برای شرکت در انتخابات.

12:19  || عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان:  از ابتدای ساعت شروع رای گیری حضور پرشور مردم را در سر صندوق و در شهرستانها شاهد هستیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای شیوع ویروس کرونا تدبیری اندیشیده شده و آیا استفاده از اثر انگشت اختیاری است، گفت: بله اثر انگشت الزامی نیست و اختیاری است. دوستان وزارت کشور اعلام کردند، بنده هم اعلام می‌کنم که اثر انگشت به هیچ وجه الزامی نبوده و مشکلی هم پیش نخواهد آمد.

12:15 || اطلاعیه شماره (25) ستاد انتخابات کشور: هموطنان عزیز و اعضای محترم شعب اخذ رأی توجه داشته باشند که به استناد استفساریه مصوب 9-3-1380 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، عکس دار بودن شناسنامه الزامی نیست. دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت نموده و رأی دهند. همچنین از کلیه هموطنان گرامی درخواست می‌شود جهت تسهیل در امر رأی گیری به هنگام حضور در شعبه اخذ رأی علاوه بر شناسنامه، کارت ملی یا شماره ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.

12:05  || محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور: مردم با یک شوقی به پای صندوق می آیند و از 8 صبح تاکنون درصد مشارکت نسبت به دوره قبل و حتی در برخی از حوزه‌ها بیشتر از دوره قبل اعلام شده است. تشکیل مجلس قوی با حضور پررنگ مردم نشان دهنده انسجام و وحدت داخلی است و صرفا به معنای تشکیل یک مجلس نیست.

محمود واعظی: مشارکت تاکنون بیش از دوره های قبل بوده است

رئیس دفتر رییس جمهور در پاسخ به سوالی در رابطه با اینکه اگر اصولگرایان برنده انتخابات باشند تاثیری بر سیاست خارجی کشور خواهد داشت؟ عنوان کرد: سیاست دولت همواره بر این بوده است که با هر مجلسی تعامل داشته باشد. همین مجلسی که اکنون با آن کار می کنیم این طور نیست که مجلس یکدست باشد. مجلس یک فراکسیون دارد که در موضوعات مختلف نظر دارند. باید هم ما به عنوان دولت مجلسی که برخواسته از آرای ملت است را درک کنیم و با آنها تعامل کنیم.

---

12:00 || اطلاعیه شماره (24): به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند، پس از اخذ رأی باید اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات در شناسنامه، پس از درج عدد 11 و کد استعلام از سامانه، ممهور گردد. چنانچه صفحه مزبور کاملاً پرشده باشد، مهر انتخابات می‌بایست در قسمت توضیحات شناسنامه ضرب شود.

11:56 || اطلاعیه شماره(23) ستاد انتخابات وزارت کشور: با عنایت به اینکه تمامی شعب اخذ رأی در سراسر کشور از ساعت 8 صبح آماده اخذ رأی از کلیه واجدین شرایط می‌باشند، لذا از هم‌میهنان عزیز تقاضا می‌شود در ساعات اولیه به شعب اخذ رأی مراجعه و از موکول کردن حضور خود در شعبه به ساعات پایانی به جهت ازدحام جمعیت خودداری نمایند.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

11:45  || حاشیه‌نگاری از انتخابات/ صفوف رای گیری در مسجد جامع ارشاد شهرری به بیرون از فضای مسجد کشیده شد.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی , ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

11:40  || محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

11:37 ||پیش‌بینی نیویورک تایمز از انتخابات ایران: انتظار می‌رود پارلمان موضع سختی علیه ایالات متحده اتخاذ کند و بعید است برای یک توافق جدید هسته‌ای از مذاکره حمایت کنند و یا به خواسته‌های آمریکا همانند پایان دادن به حمایت از متحدان در سرتاسر منطقه پاسخ مثبت دهند.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

11:27  || پیروز حناچی شهردار تهران به‌همراه پدر و مادر خود برای رای دادن حضور یافت.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

11:20 ||اطلاعیه شماره 22 ستاد انتخابات وزارت کشور: به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند به منظور تسریع و تسهیل برای اخذ رأی از واجدین شرایط انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، ستاد انتخابات کشور اقدام به طراحی و ساخت برنامه‌ای در بستر تلفن همراه نموده است. براین اساس عموم واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کشور به نشانی "www.moi.ir "و نصب اپلیکیشن مذکور، نزدیکترین شعب اخذ رأی به محل سکونت خود را شناسایی و به آنجا مراجعه نمایند.

11:07 ||روحانی بعد از رای دادن در جمع خبرنگاران: خوشحالیم امروز روز افتخارآفرین دیگری در تاریخ انقلاب و کشورمان است. ارتباط مستقیمی بین ستاد انتخابات و‌همه حوزه‌ها بصورت آنلاین برقرار است. در کل 98 درصد صندوق‌های سراسر کشور آنلاین به ستاد انتخابات متصل هستند. اینکه در لحظه چند نفر رای دادند و چقدر مشارکت بوده کار خوب و ارزشمندی است. امیدواریم وزیر کشور با رایزنی‌هایی‌هایی که انجام می‌هد انتخابات 1400 را بصورت کامل دیجیتال برگزار کند.

11:05 || اطلاعیه شماره 21 ستاد انتخابات وزارت کشور: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم که همزمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را برگزار می‌نمایند می‌رساند: به رأی‌دهندگان تذکر دهند که نام نامزد موردنظر خود را حتماً در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج نمایند و توجه داشته باشند که برگ‌های رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری درصندوق‌های مربوط به آن انتخابات انداخته شود

11:20 || اطلاعیه شماره 22 ستاد انتخابات وزارت کشور: به اطلاع هموطنان گرامی می‌رساند به منظور تسریع و تسهیل برای اخذ رأی از واجدین شرایط انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، ستاد انتخابات کشور اقدام به طراحی و ساخت برنامه‌ای در بستر تلفن همراه نموده است. براین اساس عموم واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به سایت وزارت کشور به نشانی "www.moi.ir "و نصب اپلیکیشن مذکور، نزدیکترین شعب اخذ رأی به محل سکونت خود را شناسایی و به آنجا مراجعه نمایند.

11:07 || روحانی بعد از رای دادن در جمع خبرنگاران: خوشحالیم امروز روز افتخارآفرین دیگری در تاریخ انقلاب و کشورمان است. ارتباط مستقیمی بین ستاد انتخابات و‌همه حوزه‌ها بصورت آنلاین برقرار است. در کل 98 درصد صندوق‌های سراسر کشور آنلاین به ستاد انتخابات متصل هستند. اینکه در لحظه چند نفر رای دادند و چقدر مشارکت بوده کار خوب و ارزشمندی است. امیدواریم وزیر کشور با رایزنی‌هایی‌هایی که انجام می‌هد انتخابات 1400 را بصورت کامل دیجیتال برگزار کند.

11:05 || اطلاعیه شماره 21 ستاد انتخابات وزارت کشور: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم که همزمان دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را برگزار می‌نمایند می‌رساند: به رأی‌دهندگان تذکر دهند که نام نامزد موردنظر خود را حتماً در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج نمایند و توجه داشته باشند که برگ‌های رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری درصندوق‌های مربوط به آن انتخابات انداخته شود.

11:04  ||کنایه جالب آیت‌الله جنتی درباره تحریم خود و 4 عضو شورای نگهبان توسط آمریکا: ما را تحریم کردند، حالا من فکر می‌کنم که این همه پول که در صندوق‌های آمریکایی داریم را چه کنیم، بعد هم ما نمی‌توانیم دیگر به جشن‌های کریسمس به آمریکا برویم!

11:03  || غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مسجد لرزاده رای خود را به صندوق انداخت.

 

---

حضور مردم پای صندوق رای به عشق حاج قاسم سلیمانی

---
---

 

---

10:55 || مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در شعبه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

 

---

10:46 || آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان دقایقی پیش رای خود را به صندوق شماره 1794 مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری  انداخت.

10:35 ||  حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور با حضور در شعبه اخذ رای مستقر در ستاد انتخابات وزارت کشور رای خود را به صندوق انداخت.

---
---
 

10:29 ||  اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور پس از رای دادن در وزارت کشور: خبرهایی که شنیده شده حضور مردم بالاست. مجلس شورای اسلامی نقش سازنده‌ای دارد و می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در سرنوشت مردم داشته باشد.

وی گفت: آمریکایی ها در چهل سال گذشته همواره علیه ایران اقدامات متعددی انجام دادند مثل هدف قراردادن هواپیمای مسافری ایران، طبس و در آخر ترور سردار سلیمانی اما مردم ایران جواب آنها را دادند.  صندوق رای جایی است که مردم ایران با آن حرف خود را به جهان اعلام می‌کنند و ما باید پیام مردم را بگیرم و به نظر آنها احترام بگذاریم.

رأی سید محمد خاتمی رئیس اصلاحات در حسینیه جماران 

---

10:25  || سید محمد خاتمی رئیس‌جمهور اسبق کشورمان با حضور در شعبه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

 

---

10:27  || حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه با حضور در مسجد شیشه در محله شیخ هادی رای خود را به صندوق انداخت.

 

 

10:21  || با گذشت نزدیک به دوساعت و نیم از آغاز فرآیند اخذ رای در یازدهمین دوره انتخابات مجلس و میاندوره‌ خبرگان، شعب اخذ رای در پایتخت شاهد صفوف گسترده مردم است.

 

 

10:16 ||  سید حسن خمینی صبح امروز با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت.

 

---

10:10  ||عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان دقایقی پیش رای خود را به صندوق شماره 1794 مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری  انداخت.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

10:08 || حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور  در صندوق رای حاضر در وزارت کشور و بازدید از طی مراحل رای دهی

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

10:01||  محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شرکت در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مسجد خاتم واوان حضور یافت.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران , یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ,

10:00 ||  آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام  رای خود را به صندوق شماره 1794 مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره ای پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری  انداخت

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور :  ثبت اثر  انگشت در  مراحل رای‌دهی الزامی نیست و اختیاری است. صبح وزارت بهداشت در  نامه‌ای به ستاد انتخابات کشور اعلام کرد به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیماری های واگیر دار خوب است این مسئله رعایت شود که ما نیز در ابلاغیه از این موضوع را به عوامل  اجرایی اعلام کردیم.

9:46  || حاشیه‌نگاری از انتخابات/ حضور جانبازان سرفراز دوران دفاع مقدس برای شرکت در انتخابات در حوزه حسینیه ارشاد

 

9:35  || الیاس حضرتی عضو فراکسیون امید با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.

---

9:34  || در استان کرمان رأی‌گیری انتخابات مجلس در  جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور پرشور و گسترده کرمانی‌ها در حال برگزاری است.

9:32  || علی لاریجانی که به استان قم سفر کرده است در اولین ساعات انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان در قم رأی خود را به صندوق شماره 435 انداخت.

9:32|| خبرگزاری فرانسه: انتخابات مجلس ایران در حالی آغاز شد که پیش‌بینی می‌شود به دلیل مشکلات اقتصادی، جناح رقیب دولت آقای روحانی پیروز انتخابات باشد.

---

9:28  ||  به دلیل استقبال زیاد مردم، صندوق سیار در مسجد حضرت امیر علیه السلام خیابان کارگر مستقر شد.

 

---

9:17  || علی القاصی مهر دادستان تهران در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.

9:13  ||اطلاعیه شماره 19 ستاد انتخابات کشور: به اطلاع اعضای محترم شعب اخذ رأی می‌رساند؛ حتماً در مدت زمان اخذ رأی مبادرت به روشن نمودن دستگاه رادیو در شعبه اخذ رأی نمایند تا دستورالعمل‌های ستاد انتخابات کشور که از طریق صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می‌گردد را در دستور کار قرار دهند.

---

ظریف: مردم نمی‌گذارند یک نفر در واشنگتن برایشان تصمیم بگیرد/ انتخابات با همه ترجیح‌هایی که داشتیم هنوز بهترین راه است

9:09  ||  محمدجواد ظریف بعد از شرکت در انتخابات: مردم ما پشتوانه اصلی انقلاب هستند و برای بنده که مسئولیت خدمت در حوزه سیاست خارجه و دیپلماسی را دارم پشتوانه اصلی دیپلماسی ما هستند، حضور مردم با سلیقه‌های مختلف و با گرایش‌های مختلف علیرغم برخی دلخوری‌هایی که داریم، علیرغم  برخی گفتگوهای خانوادگی که داریم، برای جامعه بین‌‌المللی نشانه مهمی از این است که این مردم با همه تفاوت‌هایشان می‌خواهند خودشان سرنوشت  خودشان را تعیین کنند.

 

---

9:00  || محمدرضا عارف بعد از شرکت در انتخابات: انتخابات یک حماسه و جشن ملی است که امیدواریم با حضور باشکوه مردم پاسخی روشن به دشمنان انقلاب اسلامی داشته باشد.

 

 

9:00  ||  محمد تقی‌زاده رییس هیئت بازرسی انتخابات استان تهران: بر اساس هماهنگی‌هایی که به عمل آمده در مجموع استان و شهر تهران حدود شش هزار و 659 صندوق اخذ رای مستقر است که حدود چهار هزار صندوق در شهر تهران است.

8:53  ||  سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ بعد از شرکت در انتخابات: در پایتخت 4 هزار و‌ 552 شعبه اخذ رای داریم و بالغ بر 14 هزار نفر از همکاران ما در کنار هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت مشغول فعالیت هستند و در کنار آن امروز 10 هزار نفر از همکاران‌مان مشغول ارائه سایر خدمات در بخش‌های ترافیکی و کلانتری‌ها هستند.

8:52  ||اطلاعیه شماره 18 ستاد انتخابات کشور: کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد.

8:50  ||در مسجد امام حسین (ع)، به علت حضور پرشور مردم در ساعت اولیه رای گیری، و نظم دهی و سرعت در اخذ رای چهار صف مجزا تشکیل شده است.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران ,

8:39  ||  اطلاعیه شماره 17 ستاد انتخابات کشور: جهت اخذ رأی از تمامی واجدین شرایط در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری علاوه بر شناسنامه، همراه داشتن کارت ملی یا شماره ملی نیز ضروری می باشد لذا از هموطنان عزیز درخواست می شود با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی خود، ضمن مراجعه به یکی از شعب اخذ رأی، برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات ملت بزرگ ایران اسلامی افزوده و مجریان انتخابات را در هرچه بهتر برگزار نمودن آن یاری نمایند.

8:30  ||   با شروع نیم‌ساعت از آغاز رای‌گیری برخی شعب اخذ رای شاهد صف‌های طولانی و حضور پرشور مردم است.

---

حسینیه ارشاد

 

---

مسجد جامع ارشاد شهرری واقع در میدان نماز

 

---

حسینیه ارشاد

---

مسجد امام صادق ستارخان

---

مسجد قبا

8:22 ||   عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبانصبح امروز: ما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که امانت دار خوبی باشیم و از آرای یکایک مردم مردم صیانت کنیم. اقدامات نظارتی خوبی برای برگزاری انتخابات پیش بینی شده است. همزمان به موازات فعالیت همکاران ما در هیات‌های اجرایی ناظران ما در کنار صندوقهای رای حاضر و بین 3 تا 7 ناظر داریم. تعداد کل ناظران را در کشور حدود 200 هزار نفر است و  تا دیروز تعدادی هم بازرس ویژه در قالب گروه‌های سه نفره از تهران به برخی استانها اعزام کردیم تا نظارت ویژه ای داشته باشند.

 

8:52||اطلاعیه شماره 18 ستاد انتخابات کشور: کلیه اوراق و آثار تبلیغاتی متعلق به احزاب، گروه‌های سیاسی و نامزدهای انتخاباتی نباید در محل شعبه و اطراف درب ورودی و خروجی آن وجود داشته باشد.

8:50||در مسجد امام حسین (ع)، به علت حضور پرشور مردم در ساعت اولیه رای گیری، و نظم دهی و سرعت در اخذ رای چهار صف مجزا تشکیل شده است.

ستاد انتخابات وزارت کشور , مجلس شورای اسلامی ایران 

8:39||  اطلاعیه شماره 17 ستاد انتخابات کشور: جهت اخذ رأی از تمامی واجدین شرایط در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری علاوه بر شناسنامه، همراه داشتن کارت ملی یا شماره ملی نیز ضروری می باشد لذا از هموطنان عزیز درخواست می شود با همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی یا شماره ملی خود، ضمن مراجعه به یکی از شعب اخذ رأی، برگ زرین دیگری بر دفتر افتخارات ملت بزرگ ایران اسلامی افزوده و مجریان انتخابات را در هرچه بهتر برگزار نمودن آن یاری نمایند.

8:30||   با شروع نیم‌ساعت از آغاز رای‌گیری برخی شعب اخذ رای شاهد صف‌های طولانی و حضور پرشور مردم است.

8:22||   عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صبح امروز: ما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که امانت دار خوبی باشیم و از آرای یکایک مردم مردم صیانت کنیم. اقدامات نظارتی خوبی برای برگزاری انتخابات پیش بینی شده است. همزمان به موازات فعالیت همکاران ما در هیات‌های اجرایی ناظران ما در کنار صندوقهای رای حاضر و بین 3 تا 7 ناظر داریم. تعداد کل ناظران را در کشور حدود 200 هزار نفر است و  تا دیروز تعدادی هم بازرس ویژه در قالب گروه‌های سه نفره از تهران به برخی استانها اعزام کردیم تا نظارت ویژه ای داشته باشند.

8:20||  محمدجواد ظریف، محمدرضا عارف و محسن هاشمی رفسنجانی با حضور در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداختند.

8:15 || با حضور صادقی مقدم عضو حقوقدان شورای نگهبان عملیات رسمی ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات همزمان با آغاز رای گیری در سراسر کشور شروع به کار کرد

8:11           

---

رهبر معظم انقلاب بعد از شرکت در انتخابات: روز انتخابات روز جشن ملی است‌؛ این جشن را به همه هم‌میهنان عزیز در سراسر کشور تبریک می‌گویم. ثانیاً روز احقاق حق مدنی ملت است. آنها که میخواهند رای دهند و شرکت خود در اداره امور کشور که حق آنهاست را به دست بیاورند. ثالثاً یک تکلیف شرعی است که قبلاً هم اینها را عرض کردیم. انتخابات متضمن منافع ملی کشور است هر کس به منافع ملی کشور علاقمند است در انتخابات شرکت کند. توصیه من این است که همه با همت حرکت کنند و بیایند و به اشخاصی که به آن رسیدند رای دهند و این کار را هرچه زودتر انجام دهند. نگذارند برای آخر وقت. این توصیه همیشگی ماست. و بعد هم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر رای بدهند. مثلاً در تهران اسم 30 نفر را بنویسند  این خیلی کمک می کند که ان‌شاالله مجلس مجلس قوی باشد. از خداوند متعال میخواهیم به مردم خیر بدهد و رحمت خود را نازل کند و این انتخابات را مایه خیر و برکت قرار دهد. از شما دوستان رسانه ای که زحمت کشیدید و باز هم زحمت خواهید کشید تشکر می کنم

 

8:06

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در دقایق اولیه رای‌گیری رای خود را در حسینیه امام خمینی به صندوق 110 انداختند.

8:00  

وزیر کشور: مردم با مراجعه به صندوقهای آرا ظرف 10 ساعت مدت اولیه اقدام کنند. ناگزیر خواهیم بود 12 امشب صندوقها را برای شمارش تعطیل کنیم. امیدوارم همه مردم با حضور به موقع باعث شوند بتوانیم رای‌ها را در موعد قانونی اخذ کنیم.

8:00 

 

آغاز برگزاری انتخابات در تهران و 207 حوزه انتخابیه سراسر کشور

تصاویر انتخابات یازدهمین دوره مجلس در وزارت کشور

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری با حضور رحمانی فضلی وزیر کشور و جمعی از کارکنان و اصحاب رسانه در وزارت کشور در حال برگزاری است.

عکاس: محسن ابوالقاسم

---
---
---
---
---
---
---
---

****برای دیدن آخرین خبر درباره انتخابات به اینجا مراجعه کنید/ 

منبع: ایسنا / ایرنا/ تسنیم

لحظه به لحظه با انتخابات امروز مجلس/ کدخدایی: تخلفی که منجر به ابطال صندوق رای حوزه‌ای شود نداشتیم

لحظه به لحظه با انتخابات امروز مجلس/ کدخدایی: تخلفی که منجر به ابطال صندوق رای حوزه‌ای شود نداشتیم

لحظه به لحظه با انتخابات امروز مجلس/ کدخدایی: تخلفی که منجر به ابطال صندوق رای حوزه‌ای شود نداشتیم

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.