اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۹

محدودیت تردد کامیونی‌های ایرانی به عراق مربوط به کرونا نیست

محدودیت تردد کامیونی‌های ایرانی به عراق مربوط به کرونا نیست

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در واکنش به شایعات ممنوعیت تردد کامیون های ایرانی به عراق به علت مشاهده ویروس کرونا در ایران گفت: محدودیت تردد از مرز ایران و عراق چند روزی است که اعمال شده است و دلیل اصلی آن تغییر مدیریت مرزبانی عراق است.همچنین مدیرکل گمرک استان ایلام نیز توقف فعالیت تجاری مرز مهران به خاطر ویروس کرونا را رد کرد.

به گزارش خبرآنلاین، یحیی آل اسحاق، افزود: مدیریت و بازرسی جدید عراق به دنبال بررسی میزان واردات و صادرات از این کشور به ایران در پی برنامه ریزی های جدید است که ایران نیز در این روند به انجام مذاکراتی می پردازد.

آل اسحاق ضمن تکذیب ارتباط ممنوعیت ورود کامیون های ایرانی به عراق به علت وجود ویروس کرونا ابراز کرد: عراق به هیچ وجه به علت شیوع ویروس کرونا در ایران مانع ورود کامیونی ایرانی به عراق نشده است.

او در پاسخ به این سوال که در روزهای آتی ارتباط مجدد بر قرار خواهد شد؟ گفت: قطعا طی روزهای آینده و مذاکرات جدید ایران با این کشور، ترددها به روال عادی بازگشته و بازرسی ها نیز با دقت بالاتری انجام خواهد شد.

 

توقف فعالیت تجاری مرز مهران به علت بیماری کرونا صحت ندارد

 

 همچنین مدیرکل گمرک استان ایلام نیز در این باره گفت: تعطیلی و ایجاد وقفه در مرز تجاری مهران به علت بروز بیماری کرونا صحت ندارد و کذب است.

روح الله غلامی روز پنجشنبه اظهار داشت: مدت ۳ روز است که مرز تجاری مهران به خاطر عدم حضور کامیون داران طرف عراقی در مرز مهران با وقفه همراه است.

وی افزود: علت عدم حضور کامیون داران طرف عراقی به خاطر مسائل داخلی خود عراق است و ربطی به مراودات تجاری مرز مهران ندارد.

غلامی یادآور شد: روزهای چهارشنبه و  پنجشنبه فعالیت های تجاری مرز مهران به صورت کامل متوقف بود ولی روز سه شنبه در پاره ای از ساعات روز فعالیت ها کم و بیش انجام می شد.

وی تاکید کزد: رایزنی های گسترده ای برای از سرگیری مراودات و فعالیت های تجاری مرز مهران صورت گرفته و تلاش می شود بزودی این فعالیت ها از سر گرفته شود.

وی گفت: تا وقتی که کامیون های طرف عراقی در مرز مهران حصور نداشته باشند امکان بارگیری و جابجایی بار بین کامیون های ایرانی و عراقی و فعالیت های تجاری در این مرز امکان پذیر نیست.

مرز تجاری مهران به علت امنیت و نزدیکی جغرافیایی به عراق از مهمترین گذرگاههای خروجی و ورودی تجاری است.

از دیروز خبرهای تایید شده ای از سوی وزارت بهداشت در خصوص ورود بیماری کرونا به کشور منتشر شده و تا کنون بر اساس منابع معتبر خبری ۲ نفر به علت ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند./ایرنا

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.