اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

واکنش فرماندار اراک به شیوع کرونا در این شهر

واکنش فرماندار اراک به شیوع کرونا در این شهر

فرماندار اراک گفت:برای پیشگیری در شیوع کرونا نیاز به همراهی مردم در رعایت بهداشت فردی است و هرکس باید توصیه‌های شستشوی مستمر دست‌ها، ممانعت از روبوسی و دست دادن و پرهیز از حضور در مجامع عمومی در صورت بیمار بودن را جدی بگیرد.

دکتر «حسین بختیاری» افزود: روزهای اخیر اخبار ضد و نقیص و در برخی موارد نادرستی در  فضای مجازی استان مرکزی پیرامون کرونا ویروس منتشر شده و به  شهروندان توصیه می‌شود که برای آگاهی از اخبار صحیح و همراهی با سیاست‌های بازدارنده و پیشگیرانه از طریق اخبار موثق رسانه های رسمی و معتبر موضوع کرونا را رصد کنند.

وی ادامه داد: هرگونه اطلاع رسانی در خصوص وضعیت کرونا در اراک با هماهنگی منابع معتبر از جمله دانشگاه علوم پزشکی اراک صورت می‌گیرد و مسئولان به صورت مستمر خط خبری کرونا را از تریبون رسانه‌های رسمی و معتبر دنبال می‌کنند.

بیشتربخوانید:کرونا به ایران رسید/ دو نفر در قم فوت کردند

فرماندار اراک ادامه داد:  اقدامات پیشگیرانه در خصوص وضعیت کرونا در اراک از مدت ها پیش پیگیری شده و تدابیر بازدارنده به صورت مطلوب اندیشیده شده و جای هیچ نگرانی نیست.

بختیاری بیان کرد: برای پیشگیری در شیوع کرونا نیاز به همراهی مردم در رعایت بهداشت فردی است و هرکس باید توصیه‌های شستشوی مستمر دست‌ها، ممانعت از روبوسی و دست دادن و پرهیز از حضور در مجامع عمومی در صورت بیمار بودن را جدی بگیرد.

بنا بر اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک، ابتلای یک نفر در اراک به کرونا ویروس مثبت اعلام شده است و فرد مبتلا در یکی از بیمارستان‌های اراک در سایه مراقبت‌های بهداشتی مراحل درمان را سپری می‌کند و وضعیت وی وخیم گزارش نشده است./ایرنا 

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی