اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

در مورد انتخابات مجلس در استان بوشهر بیشتر بدانید

در مورد انتخابات مجلس در استان بوشهر بیشتر بدانید

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسمات کشوری استانداری بوشهر گفت: تعداد واجدان شرایط رای دادن در استان بوشهر ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر دانست که از این شمار ۴۲۰ هزار و ۳۶۳ نفر معادل ۵۴ درصد مرد و ۳۶۲ هزار و ۹۷۰ نفر معادل ۴۶ درصد زن هستند.

خسرو دهقانی با اشاره به آمار تفکیکی واجدان شرایط شرکت در انتخابات در استان بوشهر اظهار کرد: در حوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم شمار واجدان شرایط رای دادن ۲۹۴ هزار و ۲۷۳ هزار نفر شامل ۲۰۳ هزار و ۲۲۷ نفر در شهرستان بوشهر، ۶۷ هزار و ۹۳۲ نفر در شهرستان گناوه و ۲۳ هزار و ۱۱۴ نفر در شهرستان دیلم هستند.

وی بیان کرد: در حوزه انتخابیه دشتستان ۱۶۹ هزار و ۳۲۲ نفر واجد رای دادن و در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان ۱۰۷ هزار و ۸۷۱ نفر شامل ۵۷ هزار و ۲۵۵ نفر در دشتی و ۵۰ هزار و ۶۱۶ نفر در شهرستان تنگستان است.

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: واجدان شرایط حوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه ۲۱۱ هزار و ۸۶۷ نفر شامل ۷۵ هزار و ۵۱۷ نفر در شهرستان کنگان، ۳۸ هزار و ۸۳۵ نفر دیر، ۴۴ هزار و ۸۴۱ نفر جم و ۵۲ هزار و ۶۷۴ نفر در عسلویه هستند.

وی اضافه کرد: در حوزه بوشهر، گناوه و دیلم ۶۹ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان بوشهر، ۲۳ درصد مربوط به شهرستان گناوه و هشت درصد نیز مربوط به شهرستان دیلم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دهقانی بیان کرد: در حوزه دشتی و تنگستان نیز ۵۳ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان دشتی و ۴۷ درصد مربوط به تنگستان است.

این مسئول ادامه داد: در حوزه کنگان، دیر، جم و عسلویه نیز ۳۵ درصد واجدان شرایط مربوط به شهرستان کنگان، ۱۹ درصد مربوط به دیر، ۲۱ درصد مربوط به جم و ۲۵ درصد مربوط به عسلویه است.

دهقانی یادآور شد: تعداد واجدان شرایط رای اولی در استان بوشهر ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفر هستند که از این تعداد، ۱۹ هزار و ۲۹۰ نفر مرد و ۱۸ هزار و ۳۶۹ نفر زن هستند./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

انصراف ۲ نامزد دیگر خراسان شمالی از عرصه رقابت‌ مجلس

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.