اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹
آمار 10 ماهه تولید ۳۰ کالای صنعتی و معدنی

کاهش 18 درصدی تولید خودرو/تولید لوازم خانگی رشد داشت

کاهش 18 درصدی تولید خودرو/تولید لوازم خانگی رشد داشت

معاون طرح و برنامه گفت: تولید انواع خودرو سواری با ۶۱۲ هزار دستگاه ۱۸.۸ درصد کاهش داشت، اما روند تولید خودرو در دوماهه گذشته سرعت خوبی گرفته و تلاش ها این است که تا پایان سال روند کاهش تولید خودرو متوقف شود.

 معاون طرح و برنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد: بررسی از بین ۴۲ محصول منتخب، اصلی صنعتی و معدنی که بیشترین سهم را در این بخش دارند، نشان می دهد که در ۱۰ ماهه امسال ۳۰ محصول رشد تولید داشتند.

«سعید زرندی» گفت: فولاد خام ( میانی) با ۲۰ میلیون تن، ۶.۸ درصد، سیمان با ۵۱.۲ میلیون تن، ۱۲.۲ درصد، کاتد مس با ۲۰۷.۸ هزار تن، ۳.۱ درصد، لوازم خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی) بادو میلیون و ۱۴۹.۷ هزار دستگاه، ۷.۸ درصد و محصولات پتروشیمی با ۴۵.۸ میلیون تن، ۱.۹ درصد رشد تولید را ثبت کردند.

کاهش تولید خودرو

وی افزود: امسال در مدت یاد شده ۱۲ محصول کاهش تولید داشتند که روند کاهشی تولید این محصولات نسبت به ۹ ماهه امسال بهبود یافته است.

معاون طرح و برنامه تصریح کرد: تولید انواع خودرو سواری با ۶۱۲ هزار دستگاه ۱۸.۸ درصد کاهش داشت، اما روند تولید خودرو در دوماهه گذشته سرعت خوبی گرفته و تلاش ها این است که تا پایان سال روند کاهش تولید خودرو متوقف شود.

زرندی اضافه کرد: آمارها نشان می دهد در ۱۰ ماهه ۹۸ تعداد پنج هزار و ۲۱۲ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۴۴.۵ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۸۱ هزار و ۲۴۴ نفر صادره شده است.

به گفته وی، مجوزهای صنفی صادر شده به ۳۳۹.۴ هزار فقره رسید و افزود: بخش معدن در مدت این گزارش شاهد صدور تعداد ۵۰۴ فقره پروانه اکتشاف، ۲۸۹ فقره گواهی کشف و ۳۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری بود./ایرنا

تولید خودرو در دی‌ماه از ۱۰۳ هزار دستگاه گذشت

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.