اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

پاسخ دژپسند به چرایی پیشنهاد ترخیص خودروهای دپو شده

پاسخ دژپسند به چرایی پیشنهاد ترخیص خودروهای دپو شده

وزیر اقتصاد با اشاره به ترخیص خودروهای در گمرک مانده گفت: بنده اصلاً از این موضوع که چه کسی واردکننده این خودروها بوده و این کالا مربوط به کدام شرکت است هیچ گونه اطلاعی ندارم و ترجیح هم می‌دهم در این زمینه اطلاعی نداشته باشم. چراکه می‌خواهم فارغ از منافع تشکل و شرکتها اقداماتی را انجام دهم.

وزیر اقتصاد در واکنش به پیشنهاد وزارت اقتصاد(گمرک) برای تمدید مهلت ترخیص خودروهای وارداتی گفت: پیشنهاد وزارت اقتصاد رانتی نبوده است.

فرهاد دژپسند ، با اشاره به پیشنهاد وزارت اقتصاد به هیئت دولت برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده گفت: بنده اصلاً از این موضوع که چه کسی واردکننده این خودروها بوده و این کالا مربوط به کدام شرکت است هیچ گونه اطلاعی ندارم و ترجیح هم می‌دهم در این زمینه اطلاعی نداشته باشم. چراکه می‌خواهم فارغ از منافع تشکل و شرکتها اقداماتی را انجام دهم.

---

وی با بیان اینکه، تعداد قابل توجهی خودرو که تعداد آنها را الان در ذهن ندارم با ارز کشور وارد گمرک شده است، گفت: امروز این خودروها در مناطق شرجی و زیر آفتاب قرار گرفته‌اند و نباید این سرمایه‌ها از بین برود.

وزیر اقتصاد در واکنش به این مطلب که "در شوک افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی و تثبیت پراید 60 میلیون تومانی ترخیص 1000 دستگاه خودرو لوکس چه تأثیری روی این بازار ملتهب دارد" گفت: به هر حال در شرایط فعلی امکان باز شدن کلی ثبت سفارش خودرو وجود ندارد چراکه این نوع واردات روی بازار ارز تأثیر منفی می‌گذارد.

وزیر اقتصاد در ادامه تأکید کرد، اگر زمینه‌ای مهیا شود تا واردات خودرو به صورت قانونی آزاد شود ما قانون را اجرا خواهیم کرد.

دژپسند در ادامه گفت: پیشنهاد این وزارت خانه برای ترخیص خودروهای در گمرک مانده رانتی نیست./تسنیم

بیشتر بخوانید

ترخیص خودروهای دپو شده با پرداخت ۴۰ درصد سود بازرگانی

دولت با ترخیص خودروهای دپو شده موافقت کرد

شفاف سازی گمرک درباره ترخیص خودروهای دپو شده

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.