اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

عبدالله نتیجه انتخابات را نپذیرفت: دولت خود را تشکیل می‌دهم

عبدالله نتیجه انتخابات را نپذیرفت: دولت خود را تشکیل می‌دهم

«عبدالله عبدالله» رهبر تیم ثبات و همگرایی در انتخابات ششم مهرماه امسال افغانستان نتیجه اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات این کشور را نپذیرفت و خود را پیروز انتخابات اعلام و تأکید کرد که دولت خود را تشکیل خواهد داد.

کمیسیون انتخابات افغانستان ساعت ۱۷ امروز به وقت محلی «محمد اشرف غنی» را برنده نهایی چهارمین دوره انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.

عبدالله همراه با شماری از رهبران تیم ثبات و همگرایی لحظاتی پیش در کنفرانس مطبوعاتی در کابل نتیجه اعلام شده توسط کمیسیون انتخابات را رد کرده و آن را کودتای انتخاباتی دانست.

وی گفت: براساس آرای شفاف مردم افغانستان تیم وی برنده است و دولتی فراگیر تشکیل خواهد داد و تقلب کاران روسیاه تاریخ خواهند بود.

«فریدون خوزون» سخنگوی تیم ثبات و همگرایی نیز به رسانه‌ها گفت که کمیسیون نتوانست استقلال خود را حفظ کرده و حاضر نشد که آراء تقلبی را از آراء پاک جدا کند و به همین دلیل ما آن را نمی‌پذیریم.

براساس اعلام رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان، اشرف غنی با کسب ۵۰.۶۴ درصد برنده نتیجه نهایی انتخابات ششم مهرماه سال ۱۳۹۸ و «عبدالله عبدالله» با کسب ۳۹.۵۲ درصد آراء در رده دوم قرار گرفت.

«حواعلم نورستانی» رییس کمیسیون انتخابات افغانستان در نشستی خبری اعلام کرد که محمد اشرف غنی از مجموع یک میلیون و ۸۲۳ هزار و ۹۴۸ رای با کسب ۵۰.۶۴ درصد آرا و ۹۲۳ هزار و ۵۹۲ رای پیروز انتخابات ششم مهرماه ۱۳۹۸ این کشور است و عبدالله عبدالله با کسب ۷۲۰ هزار و ۸۴۱ رای معادل ۳۹.۵۲ درصد در رده دوم قرار گرفته است.

«گلبدین حکمتیار» با کسب ۷۰ هزار و ۲۴۳ رای معادل ۳.۸۵ درصد سوم و «رحمت الله نبیل» هم با کسب ۱.۸۶ درصد در جایگاه چهارم قرار گرفتند./ ایرنا

در این باره بخوانید:

اشرف غنی پیروز نهایی انتخابات افغانستان اعلام شد

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.