اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

افزایش آگاهی ‌ملکی مردم، نکته کیلیدی رونق در بازار مسکن

افزایش آگاهی ‌ملکی مردم، نکته کیلیدی رونق در بازار مسکن

ساماندهی بازار اجاره در جامعه بسیار مهم است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشت تا مستأجران که به طور معمول اقشار ضعیف‌تر جامعه هستند، بتوانند یکی از مهم‌ترین نیازهای خانواده که تأمین نیاز مسکن است را با سهولت تأمین کنند.

ساماندهی بازار اجاره در جامعه بسیار مهم است و باید توجه ویژه‌ای به آن داشت تا مستأجران که به طور معمول اقشار ضعیف‌تر جامعه هستند، بتوانند یکی از مهم‌ترین نیازهای خانواده که تأمین نیاز مسکن است را با سهولت تأمین کنند. چرا که در این بازه زمانی که آخرین هفته بهمن‌ماه 98 را پشت سر می‌گذاریم برای اجاره آپارتمان در تهرانپارس باید مبلغی معادل هزینه خرید آن در سال 90 را پرداخت کنیم.

مدتی است متولیان تصمیم‌گیری در دولت آخرین راهکار ساماندهی بازار اجاره را دو مورد اعلام می‌کنند. یکی اخذ مالیات از خانه‌های خالی تا این واحدها وارد بازار اجاره شوند و دیگری تولید مسکن با هدف تزریق به بازار اجاره. درست است که اعمال این دو مورد می‌تواند نقش مهمی در ساماندهی بازار اجاره ایجاد کند، اما این موارد بسترهایی می‌خواهد که مدتی است در حال آماده‌سازی هستند.

گفتنی است یکی از مهم‌ترین و بهترین راهکارها برای کنترل اکثر بخش‌ها به‌خصوص بازار مسکن و اجاره، افزایش آگاهی مردم است. هنگامی‌که مالک و مستأجر از ارزش واقعی ملک باخبر باشند، از انعقاد قرارداد با مبلغ بیش از ارزش واقعی ملک خودداری می‌کنند. اما چگونه می‌توان به این قیمت‌ها دسترسی داشت؟ یکی از بهترین راهکارها ابزاری است که مجموعه دانش‌بنیان کیلید آن را راه‌اندازی کرده تا بتوان در سریع‌ترین زمان، قیمت یک واحد را استخراج کرد.

کیلید تخمین قیمت را توسط هوش مصنوعی انجام می‌دهد و تنها اطلاعاتی که کاربر باید در این سامانه وارد کند کد پستی ده رقمی واحد مورد نظرش است. گفتنی است این تخمین قیمت از ضریب خطای بسیار پایینی برخوردار بوده و این ضریب بسیار پایین در بین سامانه‌های مشابه در سراسر کشورها زبانزد شده است.

گفتنی است کیلید تمام مؤلفه‌هایی که نیروی انسانی برای تخمین و ارزیابی قیمت یک ملک در نظر می‌گیرد را محاسبه می‌کند. مؤلفه‌هایی همچون، محله، متراژ، تعداد اتاق‌ها، سال و نوع ساخت، قیمت ملک‌های منطقه و تمام شاخصه‌هایی که یک شخص برای انتخاب خانه مدنظر قرار می‌دهد را برای برآورد قیمت در نظر می‌گیرد. به همین دلیل می‌تواند به‌عنوان مرجعی برای قیمت‌گذاری ملک از آن بهره برد.

اما این تنها ابزار کاربردی کیلید برای افزایش آگاهی ملکی کاربر نیست. کیلید در بخشی با عنوان اطلاعات بازار مسکن تمام این اطلاعات را در قالب نمودار به کاربر ارائه می‌دهد، تا متقاضی بتواند با واردکردن منطقه و بازه زمانی دلخواه خود، نموداری از آخرین وضعیت قیمتی و تعداد معاملات در منطقه دلخواهش را مشاهده کند. در نتیجه می‌توان کیلید را سامانهای دانست که وجوه تمایز بسیاری نسبت به سایر اپلیکیشن‌های موجود در این حوزه دارد.

این وجه تمایز هم در دقت، سرعت و کیفیت خدمات ملکی محسوس بوده و هم در ابزارهای مختلفی که هرروزه کیلید آنها را برای تسهیل در انجام ملکی به‌روزرسانی می‌کند، قابل‌مشاهده است. می‌توان گفت در حال حاضر در بخش جستجو، کیلید تمام ابزارهای کاربردی که در سامانه‌های کشورهای توسعه‌یافته هم از آنها استفاده می‌شود را در اختیار دارد.

یکی از این ابزارها اعمال فیلتر جستجو است که می‌توان گفت همه سامانه‌ها از آن بهره‌مند هستند. اما ابزاری که توانسته جذابیت‌های بسیاری برای این فرآیند ایجاد کند، جستجو از روی نقشه با مشخص کردن محدوده مورد نظر است. این مهم می‌تواند تا حد قابل‌توجهی گستره جستجو را کوچک کرده و زمان پیدا کردن خانه مورد نظر را کوتاه کند. گفتنی است کیلید نقشه حرارتی را نیز در سامانه خود ایجاد کرده و روند معاملات قیمت ملک در هر منطقه از طریق رنگ و حرارت آن کاملاً مشخص می‌شود.

 یکی دیگر از ابزارهای جذاب جستجو در کیلید، سیستم (AR) است که عمل پیدا کردن خانه با قدم زدن در خیابان مورد نظر و نگاه‌کردن به دوربین گوشی همراه را میسر می‌سازد. بدین صورت که دوربین گوشی را روشن کرده و تمام فایل‌هایی که در گستره 500 متری شما قرار دارد، از طریق دوربین گوشی به شما نشان داده می‌شود. به‌طوری‌که متقاضی اجاره آپارتمان در جنت‌آباد می‌تواند با قدم زدن در این منطقه و نگاه‌کردن به دوربین گوشی خود فایل‌هایی که در این منطقه وجود دارند و در کیلید بارگذاری شده‌اند را مشاهده کند.

از سوی دیگر کیلید در بخش خبری و تولید محتوای خود که با عنوان کیلیدمگ در حال فعالیت است، محتوای تخصصی در خصوص بازار مسکن و حوزه‌های مرتبط با آن را همچون، معماری و شهرسازی، دکوراسیون داخلی، سبک زندگی و ... تولید و منتشر می‌کند تا قدمی فراتر از سایر سامانه‌ها در خصوص افزایش آگاهی ملکی مردم ایجاد کند.

در نتیجه می‌توان کیلید را منبعی برای دریافت کلیه اطلاعات ملکی دانست و آن را به‌عنوان مرجع رفع تمام نیازهای مسکنی برشمرد. به زبان ساده متقاضی اجاره آپارتمان در توحید در بخش اطلاعات بازار مسکن تمام مشخصات کاربردی وضعیت ملک در این منطقه را ارزیابی می‌کند، پس از آن به بخش جستجو رفته و خانه مورد نظر خود را پیدا می‌کند. در نهایت با ابزار تخمین قیمت، ارزش واقعی آن ملک را استخراج کرده و با مالک وارد مذاکره می‌شود.

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.