اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
تندگویان:

به دنبال آمارسازی برای هفته جوان نیستیم

به دنبال آمارسازی برای هفته جوان نیستیم

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت:هیچ نهادی به اندازه وزارت ورزش و جوانان در برگزاری مراسم مختلف فرهنگی و ورزشی در مناسبت ها که سبب شادی و نشاط جامعه است؛ فعال و موفق نیست.

 نخستین نشست ستاد بزرگداشت هفته جوان سال ۹۹ با حضور محمد مهدی تندگویان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، جمشید تقی زاده معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌ها، سیدامیر حسین مطلبی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و دیگر اعضاء این ستاد در ساختمان جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

محمد مهدی تندگویان در این نشست با اشاره به آغاز هفته جوان سال ۹۹ در روز ۱۷ فروردین ماه و هم‌زمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع)، با بیان اینکه هفته جوان پیش رو بلافاصله بعد از تعطیلات نوروز آغاز می شود؛ گفت: اقدامات اولیه در این زمینه انجام و پیشنهادات هر یک از استان ها نیز در خصوص برگزاری این هفته اخذ شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: این معاونت به دنبال آمارسازی برنامه‌های هفته جوان نیست و هدف اساسی خروجی مناسب با توجه به محورهای ابلاغی به استان‌ها است.

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات و تاکید بر هزینه کرد صحیح اعتبارات در خصوص هفته جوان تصریح کرد: ادارات کل ورزش و جوانان استان ها باید برای برگزاری هر یک از برنامه ها در استان مربوطه یک گزارش عملکرد مستند به منظور پاسخگویی به نهادهای نظارتی ارائه کنند.

معاون امور ساماندهی جوانان با اشاره به رضایت استانداران از برنامه های هفته جوان سال گذشته در سراسر کشور ادامه داد: هیچ نهادی به اندازه وزارت ورزش و جوانان در برگزاری مراسم مختلف فرهنگی و ورزشی در مناسبت ها که سبب شادی و نشاط جامعه است؛ فعال و موفق نیست.

به گفته وی همچنین در سال های گذشته ده‌ها هزار نفر در برنامه های فرهنگی و ورزشی وزارت ورزش و جوانان شرکت داشته اند.

وی با تاکید بر لزوم تبلیغات رسانه‌ای برنامه های هفته جوان در صدا و سیمای استان ها افزود: مدیران کل هر یک از استان ها به مانند برگزاری هفته تربیت بدنی توجه ویژه ای نیز به هفته جوان داشته باشند.

امیرحسین آل اسحاق مدیرکل طرح های ملی و فراگیر جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست با اشاره به برگزاری ۱۰ هزار برنامه متعدد در سراسر کشور به مناسبت هفته جوان اظهار داشت: هفته جوان یک فرصت به منظور بالا بردن پرچم جوانان و بیان فعالیت ها، مطالبات و نقطه نظرات این حوزه است که هر یک از مسئولان وزارتخانه با دغدغه وارد عرصه شوند.

وی با بیان این که تاکنون بیش از هزار و دویست عنوان برنامه پیشنهادی از سوی استان‌ها ارائه شده است، تاکید کرد: محور اصلی در برگزاری هفته جوان پیش رو، بردن برنامه ها از مراکز استان به سمت شهرستان‌ها با اولویت ایجاد شور و نشاط در بین جامعه است.

در این جلسه همچنین جمشید تقی زاده معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌ها، سید امیر حسین مطلبی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات، روح الله اسدی سرپرست دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان، ایرج رحمانی مدیرکل امور استان‌ها، جعفر سطوتی مدیرکل امور فرهنگی و ماندانا رسولی مدیرکل امور زنان و نمایندگان دیگر اعضاء ستاد برنامه های پیشنهادی خود را جهت برگزاری هفته جوان ارائه کردند./ایرنا 

کپی