اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹

واکنش جدید وزیر بهداشت درباره ویروس کرونا

واکنش جدید وزیر بهداشت درباره ویروس کرونا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از کنترل مرزهای کشور برای جلوگیری از شیوع کرونا خبرداد.

سعید نمکی گفت: هیج مورد مثبتی از ویروس کرونای جدید در کشور نداریم و ۳۶ مرز ورودی کشور نیز به صورت شبانه روزی برای پیشگیری از ورود این ویروس کنترل می شود.

وزیر بهداشت در حاشیه مراسم تقدیر از ۹۰ دارو و تجهیزات پزشکی با فناوری بالا که ارز برای کشور را کاهش داده در باغ موزه دفاع مقدس افزود: مردم مطمئن باشند اگر کوچکترین موردی از این ویروس در کشور باشد حتما به مردم گزارش می کنیم.

وی گفت: تولیدکنندگان کشور توانستند، با تکیه بر شرکت های دانش بنیان و توان داخلی ۶۰۰ میلیون یور از ارزبری دارویی و تجهیزات پزشکی کشور را در سال جاری کم کنند. سال آینده نیز ۵۰۰ میلیون یور ارزبری دارویی کشور با افزایش تولید داخلی کاهش می یابد و هدف وزارت کاهش سالانه ۲۰ درصد ارزبری  در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی است.

وزیر بهداشت درباره انتخابات مجلس نیز گفت: صندوق رأی را به عنوان پشتوانه وجاهت و مشروعیت نظام مردمسالاری دینی می دانم و هم از مردم می خواهم که در این انتخابات مشارکت داشته باشند تا این پیام محکم را به افرادی که ایران را در محاصره قرار داده اند بفرستیم که همواره در جهت اعتلای نظام جمهوری اسلامی گام بر می داریم./ایسنا 

کپی