اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

جیب بری صبحگاهی در مترو پایتخت

جیب بری صبحگاهی در مترو پایتخت

یکی از قدیمی‌ترین سارقان حرفه‌ای تهران که در نخستین ساعات شروع کار مترو دست به جیب بری می‌زد، دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار ایران انلاین،چندی قبل شکایاتی مبنی بر جیب بری در نخستین ساعات شروع کار متروی تهران به پلیس مخابره شد که با توجه به افزایش این سرقت‌ها تیم ویژه‌ای از ماموران برای دستگیری عامل این سرقت‌ها وارد عمل شدند.

بنابراین ، ماموران در ابتدا محل‌هایی را که سارق سحرخیز با حضور در ایستگاه‌های مترو دست به سرقت می‌زد را تحت نظر قرار دادند و به صورت نامحسوس تردد شهروندان را زیر نظر داشتند ،تجسس‌های پلیسی ادامه داشت تا اینکه سحرگاه روز گذشته ماموران موفق به دستگیری سارق قدیمی درهنگام سرقت در مترو شدند.

در ادامه مشخص شد متهم که مردی ۶۰ ساله است بار‌ها به خاطر سرقت دستگیر شده و به زندان رفته است و هربار بعد از آزادی دست به جیب بری در محل‌های شلوغ می‌زند که در تحقیقات ابتدایی ۱۵ تن از مالباختگان شناسایی شدند.

 متهم که  یکی از قدیمی‌ترین سارقان پایتخت است برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

در همین راستا سرهنگ عطااللهی رییس پلیس مترو تهران با رسیدن به روز‌های آخر سال و استفاده بیشتر شهروندان از مترو برای خرید گفت: شهروندان در زمان سوار شدن بر قطار‌های مترو مراقب گوشی‌های موبایل خود باشند و زمانیکه گوشی هایشان را داخل جیب یا کیف گذاشتند دستشان را روی آن بگذارند تا جیب بر‌ها موفق به اجرای کارشان نشوند.

وی در ادامه داد: شهروندان برای خرید آخر سال در زمان سوار شدن بر مترو از همراه داشتن پول نقد خودداری کنند و در زمان خرید از داخل فروشگاه‌های داخل مترو و اطراف آن نیز رمز کارت بانکی شان را خودشان وارد کنند و به هیچ عنوان رمز کارتشان را روی کارت بانکی یادداشت نکنند چرا که جیب بر و سارقان در روز‌های پایانی سال با سواستفاده از شلوغی مترو و اماکن شلوغ دست به سرقت می‌زنند.

---

سرهنگ عطااللهی عنوان داشت: شهروندان در زمان خرید حتما از کارت‌های عابربانک استفاده کنند و از همراه داشتن وجه نقد خودداری کنند.

 

دستگیری 2 جیب بر در مترو پایتخت

 

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.