اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

هفته فیلم ایتالیا در تهران، کیش و شیراز برگزار می‌شود

هفته فیلم ایتالیا در تهران، کیش و شیراز برگزار می‌شود

در ادامه برگزاری هفته‌های فیلم کشورهای مختلف توسط موسسه هنروتجربه سینمای ایرانیان، هفته فیلم ایتالیا با عنوان "دریچه‌ای به سوی سینمای ایتالیا" به همت این موسسه و سفارت ایتالیا در ایران برگزار می‌شود.

این هفته فیلم از تاریخ یکم تا هفتم اسفند ۹۸ مصادف با ۲۰ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ برگزار می‌شود و در این رویداد هفت فیلم ایتالیایی در خانه هنرمندان تهران و هم زمان در پردیس گلستان شیراز و سینما لبخند کیش به نمایش درمی‌آید. طراحی پوستر هفته فیلم ایتالیا را بهزاد خورشیدی برعهده داشته‌است.

مهمانان ویژه این رویداد فرهنگی وینچنـزو مـاررا فیلمنامه‌نویس، کارگردان و تهیه‌کننده ایتالیایی و ســرجیو توفتی عضو کمیته علمــی بایگانـی تبلیغـات رادیویـی ملـی تلویزیون و  مدیر سابق موزه ملی سینما هستند.

فیلم‌های "لازاروی خـوشـحـال" به کارگردانی آلـیـس رورواچر محصول ۲۰۱۸، "جایـی که سایه‌ها فرو می‌افتند" به کارگردانی والـنـتـیـنـا پـدیـچـیـنـی محصول ۲۰۱۷، "تعادل" به کارگردانی ویـنـچـنـزو مـاررا محصول ۲۰۱۷،  "شـجـاع: یک قـهـرمـان تـنـهـا" به کارگردانی جـیـانـی آمـلـیـو محصول۲۰۱۳ ، "مارتـیـن ایـدن" به کارگردانی پـیـتـرو مـارچـلـو محصول ۲۰۱۹، "مادرم" به کارگردانی نـانـی مـورتـی محصول ۲۰۱۵ و مستند "جاده نفت" به کارگردانی بـرنـاردو بـرتـولـوچـی از جمله آثاری هستند که در هفته فیلم ایتالیا در ایران نمایش داده می‌شوند.

هفته فیلم ایتالیا با عنوان "دریچه‌ای به‌ سوی سینمای ایتالیا" پنجشنبه یکم اسفند ساعت ۱۷:۳۰ در خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود. در این برنامه ضمن نمایش فیلم "تعادل"، کارگاه فـیـلـم‌سـازی "تـولـیـد مـشـتـرک فـیـلـم و سـیـنـمـای هـنـری مـعـاصـر ایران و ایتالیا" برگزار می‌شود. این کارگاه به ترتیب در روزهای سه‌شنبه ششم اسفند و چهارشنبه هفتم اسفند در کیش و شیراز هم برگزار می‌شود./هنرآنلاین

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.