اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

وزیر فرهنگ :شتاب در رشد اجتماعی بانوان ایرانی محصول انقلاب اسلامی است

وزیر فرهنگ :شتاب در رشد اجتماعی بانوان ایرانی محصول انقلاب اسلامی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شتاب در رشد اجتماعی بانوان ایرانی را محصول انقلاب اسلامی خواند.

سید عباس صالحی در آیین میلاد کوثر که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی برگزار شد با بیان اینکه حضرت زهرا (س) دردانه هستی، شخصیتی بی نظیر در میان زنان گیتی است تصریح کرد: از ایشان با ویژگی های مختلفی می توان یاد کرد و در قرآن نیز یک سوره در وصف این شخصیت آمده است و سوره دیگری با چنین ویژگی نداریم.

وی افزود: سوره کوثر در توصیف حضرت زهرا (س) است که به غیر از معانی آن، کلمات اصلی این سوره در کل قرآن تکرار نشده است و در گیتی بی نظیر و بی تکرار است که این نگاه خالق به دردانه هستی است.
صالحی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران نیز با همین نگاه که محصول و مدیون نفس پاک امام خمینی (ره) بود در حیطه زنان اتفاقات قابل توجهی را رقم زد البته با ایده آل فاصله هایی داریم اما گام های گسترده ای را در چهل سال گذشته شاهد بوده ایم اما شتاب این حضور بی تردید محصول انقلاب و جمهوری اسلامی است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: زنان در مقطع انقلاب مشارکت شش درصدی در جامعه داشتند اما امروز حضوری ۴۴ درصدی دارند که این رشد سریع جز با تغییر کل نگاه جامعه در جمهوری اسلامی میسر نمی شد زیرا انقلاب به رسمیت شناختن حق تحصیل و اشتغال زنان در جامعه را گسترش داد و جریان انقلاب مسیر را هموار کرد.
به گفته وی در رشته پزشکی ۶۰۰ زن داشتیم که این میزان طی چهل سال گذشته به ۳۰ هزار رسیده است که اگر انقلاب نبود هم بر این عددهای کم باقی نمی ماند اما سرعت و شتابی که شاهد آن بودیم هم وجود نداشت.
صالحی افزود: ایجاد اعتماد و امنیت نسبی در جمهوری اسلامی جوامع را راضی کرد تا گام به گام پیش آیند که حاصل آن در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر هم قابل مشاهده است که اتفاقات خوب برای زنان کم نیست.

تالیف کتاب از سوی ۲۰ هزار نویسنده زن در ۱۰ ماه امسال
وی با تاکید بر اینکه به قله در این زمینه نرسیده ایم، خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماه نخست سال جاری حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ مولف زن داشتیم؛ اینکه این تعداد در ۱۰ ماه کتاب تولید کردند بسیار قابل توجه است و همینطور فعالیت پنج هزار زن در حوزه ترجمه.
وی با اشاره به سخنانی از مقام معظم رهبری تاکید کرد: ایشان فرموده اند که نگارش بانوان در حوزه دفاع مقدس لطیف تر و موثرتر است که شاهد این نوع نگاه در حوزه داستان نویسی نیز هستیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.