اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
مدیرکل بیمه سلامت استان خبرداد

راه اندازی نسخه نویسی الکترونیکی در 10 شهرستان آذربایجان غربی تا پایان سال

راه اندازی نسخه نویسی الکترونیکی در 10 شهرستان آذربایجان غربی تا پایان سال

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: ۱۰۸ هزار و ۸۰۰ نفر متقاضی دریافت دفترچه بیمه "طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی" در استان هستند.

نادر نانبخش امروز ۲۸ بهمن ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ۱۰۸ هزار و ۸۰۰ نفر در استان متقاضی دریافت دفترچه اولیه بیمه سلامت بوده و برای آزمون وسع طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی معرفی شدند، افزود: از این تعداد دهک ۷۳ هزار و ۵۴۲ نفر مشخص ، برای ۳۶ هزار و ۷۹۳ نفر از ۶۸ درصد متقاضیان، پیامک ورود به آزمون وسع ارسال و دفترچه ۱۵ هزار و ۴۷ نفر نیز در استان صادر شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون نفر در استان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار کرد: طبق برآورد انجام شده ۵ درصد از جمعیت استان فاقد هرگونه بیمه هستند.

نانبخش با اشاره به ارائه خدمت نسخه نویسی الکترونیکی در استان با تاکید براینکه باید تا پایان شهریور آینده ۱۰۰ درصد شهرستانها در استان تحت پوشش این خدمت قرارگیرند، خاطر نشان کرد: تاکنون این خدمت در ۸ شهرستان اجرایی شده و به زودی با عملیاتی شدن آموزشهای لازم در این راستا و اجرای طرح مذکور در مهاباد و خوی تعداد شهرستانهای تحت پوشش به ۱۰ مورد خواهد رسید.

مدیرکل بیمه سلامت استان  در خصوص نسخه نویسی الکترونیکی نیز یادآور شد: ۱۲۴۱موسسه فعال در استان طرف قراردارد با بیمه سلامت برای ارائه این خدمت هستند که از این تعداد ۳۳۵مورد داروخانه،۴۶ مرکز تصویربرداری  و بیش از ۶۰۰ مطب به ارائه خدمت مذکور می پردازند.

وی به پرداخت بدهی های این سازمان به موسسات و بیمارستانهای طرف قرارداد در استان افزود: عمده بدهی شهریور ۹۸ به بیمارستانهای دولتی دانشگاهی پرداخت و در خصوص مراکز غیر دولتی و دانشگاهی نیز بدهی آبان ماه داروخانه ها و عمده معوقه سایر موسسات شهریور سال جاری نیز پرداخت شده است./ ایسنا

بیشتر بخوانید:

راه اندازی نسخه‌نویسی الکترونیکی در تمام شهرستان‌های کرمانشاه

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.