اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

توقیف مستند «دو ابراهیم» تایید نشد

توقیف مستند «دو ابراهیم» تایید نشد

برخی خبرها حاکی از توقیف فیلم مستند داستانی «دو ابراهیم» روایت بین‌المللی از سرگذشت سرلشگر شهید ابراهیم خانی، به دلیل ورود حامیان خارجی و تحریف موضوع است که تاکنون رسما تایید نشده است.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه فرهنگی شهید خانی، این روزها اخبار و شایعاتی در خصوص توقیف فیلم مستند داستانی دو ابراهیم مطرح شده است که به موضوع فعالیت های تکاوری ارتش در دوران دفاع مقدس و سرگذشت تکاور شهید سرلشگر ابراهیم خانی می پردازد.

برخی از منابع علت این توقیف را ورود تهیه کنندگان بین المللی برای خرید و حمایت از این فیلم دانسته اند و برخی نیز موضوع جنجالی این فیلم در خصوص فعالیت های تکاوری را دلیل توقیف و ورود نهادهای نظامی ذکر کرده اند.
این در حالی است مجید فرجی کارگردان فیلم این شایعات را بارها تکذیب کرده است و تهیه کننده اصلی یعنی دبیرخانه فرهنگی شهید ابراهیم خانی نیز ابلاغ رسمی خبر توقیف را تایید نکرده است.
به جهت جلوگیری از آسیب به فرایند اکران، این دبیرخانه از همه فعالان رسانه ای و هنری درخواست کرده است که اخبار دقیق در خصوص این فیلم مستند را صرفا از سایت دبیرخانه دریافت و نشر دهند.
این دبیرخانه اعلام کرده است: «کارگردان و تهیه کننده فیلم برای حفظ آزادی اندیشه و هنر تا حد ممکن این موضوع را پیگیری کرده و از این فیلم در برابر هرگونه فشار و آسیب مراقبت خواهند نمود.»
به گفته کارگردان دو ابراهیم روایتی متفاوت از فعالیت های تکاوری ارتش در دوران دفاع مقدس با محوریت سرگذشت تکاور شهید سرلشگر ابراهیم خانی است. این فیلم برداشتی از خاطرات یک درجه دار عراقی است که مواجهه خود با شهید خانی را روایت میکند.
وی افزود: این فیلم از جمله اولین آثاری است که روایت های داخلی و بین المللی درباره یکی از نیروهای تکاور ارتش در دوران دفاع مقدس را به شکل داستانی بیان می کند.
فرجی تاکید کرد: روایت های بسیار جذابی از نیروهای تکاور ایران از جمله شهید ابراهیم خانی وجود دارد که تا کنون از زاویه دید بین المللی به آنها پرداخته نشده است و این فیلم ادای دینی در این زمینه است.
مستند داستانی دو ابراهیم با همکاری حوزه هنری البرز تولید شده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.