اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸

نکته هایی درباره تعویض دفترچه‌های بیمه

نکته هایی درباره تعویض دفترچه‌های بیمه

مدیرکل نام نویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی توضیحاتی را درباره تعویض دفترچه های بیمه ارائه کرد.

بهروز کریمی اظهار داشت: به منظور صیانت از منابع این سازمان، پیشگیری از تضییع حقوق ذینفعان و ممانعت از سوءاستفاده های احتمالی، به هنگام تعویض دفترچه درمانی نسخه های موجود در دفترچه قبلی از درجه اعتبار ساقط می شوند.

مدیرکل نامنویسی و حساب های انفرادی سازمان تامین اجتماعی افزود: سوءاستفاده احتمالی برخی سودجویان از نسخ خام دفترچه های تعویضی، مفقودی و سرقتی، خسارات قابل توجهی به سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان و ذینفعان وارد می کند و بر این اساس به هنگام تعویض دفترچه درمان باید نسخ دفترچه پیشین از درجه اعتبار ساقط شود.

بیشتربخوانید:جزئیات بیمه خویش‌فرما در تامین اجتماعی

وی خاطرنشان کرد: با این اقدام در برخی مواقع نسخ دارو و آزمایش که هنوز توسط مراکز مربوطه مورد استفاده قرار نگرفته‌اند، ابطال می شود؛ بنابراین به منظور کاهش تبعات این مکانیسم کاربران سیستم خدمات متمرکز دفترچه درمانی در شعب و کارگزاری ها قبل از تعویض دفترچه درمان در صورت مشاهده این نسخ موضوع را به بیمه‌شده اطلاع می دهند.

مدیر کل نام‌نویسی و حساب‌های انفرادی سازمان تامین اجتماعی همچنین از بیمه شدگان خواست حتی المقدور پس از اتمام برگ های دفترچه تامین و درمان و بهره برداری در مراکز از جمله داروخانه ها و آزمایشگاه ها به منظور تعویض دفترچه درمان اقدام کنند./ایرنا 

کپی
نظرات
نظرات | 0 نظر

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.